کد خبر: 118879929
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » کشف۱۷ میدان هیدوکربوری در جزیره قشم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یک مسئول صنعت نفت از آغاز شمارش معکوس بهره برداری از تاسیسات فرآورش گاز میدان مشترک هنگام خبر داد و گفت: بزرگترین مشعل گاز در جزیره قشم به زودی خاموش می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، «شهسوار ارغش» با اشاره به انجام آخرین مراحل ساخت و آغاز مرحله پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی تاسیسات فرآورش گاز میدان مشترک هنگام، گفت: این تاسیسات از ظرفیت فرآورش روزانه 80 میلیون فوت مکعب گاز‌طبیعی برخوردار بوده و پیش‌بینی می‌شود به زودی بهره‌برداری از این تاسیسات در جزیره قشم آغاز شود.


سرپرست منطقه قشم در شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلام اینکه با بهره‌برداری از این تاسیسات فرآورش گاز میدان هنگام مشعل این میدان نفتی در جزیره قشم خاموش می‌شود، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر تامین گاز نیروگاه‌های قشم شامل نیروگاه قشم مولد، تولید همزمان آب و برق مپنا و صنایع جزیره قشم، گاز مازاد برای تامین نیروگاه بندرعباس ارسال خواهد شد.


این مقام مسئول افزود: با بهره‌برداری از این تاسیسات و جمع‌آوری گازهای همراه نفت در مدت زمان کمتر از یک سال کل هزینه سرمایه‌گذاری بازگشت داده می‌شود ضمن آنکه اجرای این طرح دستاوردهای متعدد زیست محیطی برای بزرگترین جزیره خلیج فارس به همراه دارد.


وی همچنین با اشاره به تولید روزانه 2 میلیون مترمکعب گاز از میدان گورزین در جزیره قشم، اظهار داشت: با تکمیل مراحل نصب تجهیزات و خط لوله در دو حلقه چاه میدان گورزین ظرفیت تولید روزانه گاز از این میدان افزایش می‌یابد.

**کشف17 میدان هیدوکربوری در جزیره قشم
سرپرست منطقه قشم در شرکت نفت فلات قاره ایران با یادآوری اینکه در مجموع ١٧ میدان هیدروکربوری شامل میادین سلخ، تفتان، توسن، دوست کوه، هالور، فروز، هنگام، صالح شمالی، هرمزها و ... در درون و پیرامون جزیره قشم کشف شده است، یادآور شد: در آینده با توسعه این میادین، قشم به یکی از مراکز تولید گاز در خلیج فارس تبدیل خواهد شد.


ارغش حجم ذخایر هیدروکربوری در میادین قشم و سواحل دریایی اطراف آن را حدود ٤٠ تریلیون فوت مکعب گاز و حدود سه میلیارد بشکه نفت خام عنوان کرد.


وی با اشاره به ظرفیت تولید روزانه ٨٠ میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت در میدان مشترک هنگام، تاکید کرد: بر اساس برآوردهای انجام گرفته امکان تولید گاز همراه نفت از میدان مشترک هنگام 25 تا 30 سال آینده وجود دارد ضمن آنکه رفتار میدان هنگام تبدیل شدن از یک میدان نفتی به میدان گازی با گذشت زمان است.


ارغش خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت تولید گاز منجر به تحولات اقتصادی و عمرانی گسترده‌ای در سطح جزیره قشم با ساخت صنایع جدید شده و حتی امکان احداث واحدهای کوچک ال ان جی (LNG) هم فراهم می‌شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین