کد خبر: 118879930
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » دانشگاه ارومیه در بین ۱۵ دانشگاه جامع برتر کشور از لحاظ تولید علم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: براساس اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی وب آو ساینس (آی.اس.آی) در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد کمیت تولید علم کشور به ۱۹ درصد رسید.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: براساس اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی وب آو ساینس (آی.اس.آی) در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد کمیت تولید علم کشور به ۱۹درصد رسید.

 

لازم به ذکر است هر چند در سال ۲۰۱۷ به سر می بریم اما اطلاعات سال ۲۰۱۶ هنوز در حال کامل شدن است و تا کامل شدن اطلاعات سال ۲۰۱۷ مدت زمان زیادی مانده است. در سال ۲۰۱۵ کمیت تولید علم کشور ۳۸۳۳۲ مورد بود که این رقم درسال ۲۰۱۶ به ۴۵۵۶۰ مورد رسید. بررسی ۲۵ کشور برتر بر اساس کمیت تولید علم در دو سال مورد بررسی نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست دنیا در رشد کمیت تولید علم را همچنان در اختیار دارد.

 

دهقانی گفت: در بین دانشگاه های جامع و براساس کمیت تولید علم سه دانشگاه تهران، تربیت مدرس و فردوسی مشهد صدرنشین هستند. در بین دانشگاه های صنعتی سه دانشگاه امیرکبیر، شریف و اصفهان به ترتیب بیشترین کمیت تولید علم را تولید کرده اند. در بین دانشگاه های غیرمتمرکز نیز دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور بیشترین کمیت تولید علم را داشته اند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین