کد خبر: 118884140
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » لاوروف: به آمریکا نمی توان اطمینان داشت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر امور خارجه روسیه تلاش های آمریکا برای پیش شرط گذاشتن جهت بازگرداندن ساختمان های دیپلماتیک روسیه را که در نیویورک و مریلند مصادره شده است «دزدی در روز روشن» خواند.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، خبرگزاری روسی ریانووستی  به نقل از سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گزارش داد تلاش های آمریکا برای پیش شرط گذاشتن جهت بازگرداندن ساختمان های دیپلماتیک روسیه که در نیویورک و مریلند مصادره شده است «دزدی در روز روشن» خواند. 

 

باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در ماه دسامبر سال 2016 دستور داد به سبب مداخله ادعا شده روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دو ساختمان نمایندگی دیپلماتیک روسیه توقیف و 35 دیپلمات روس نیز اخراج شوند. 

 

روسیه اعلام کرده است که جاسوسان آمریکایی زیادی در مسکو تحت پوشش دیپلماتیک فعالیت می کنند و به این سبب مسکو تهدید کرده است برخی از آنها را به عنوان مقابله مثل اخراج خواهد کرد. 

 

مسکو اعلام کرده است نتیجه دیدار روز دوشنبه میان سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و توماس شانون معاون وزیر امور خارجه آمریکا تاثیر زیادی روی این امر خواهد داشت. 

 

لاوروف در سفری به بلاروس گفت «احساسات ضد کرملین» در آمریکا به این معنی است که نمی توان درباره به توافق رسیدن مسکو و واشنگتن پیرامون موضوعات جهانی مهم اطمینان داشت. 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین