کد خبر: 119720084
تاریخ انتشار: شنبه 31 تير 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » کاسه ساز قلباً به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ارادت داشت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سیروس الوند در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم کاسه ساز:

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس سینما و تئاتر «آرتنا»،سیروس الوند کارگردان سینمای ایران در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم حبیب اللّه کاسه‌ساز گفت: مرحوم کاسه‌ساز مردی معتقد، مومن، مدبر و از تهیه‌کنندگان خوب سینمای ایران بود.
 
به نقل از تسنیم،وی افزود: به نظر من حبیب الله کاسه‌ساز شخصی بود که اعتقاداتش نمایشی نبود و قلباً به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی  ارادت داشت و مثل بسیاری از افراد که انقلابی‌بودنشان دروغین است، نبود. من هیچ گاه با ایشان همکاری نداشتم اما همیشه ارادت ویژه‌ای به او داشتم.
 
بنابر این گزارش،حبیب الله کاسه ساز چندی پیش به علت سرطان معده به بیمارستان بقیه‌الله اعظم(عج) مراجعه کرد و به خاطر شدت سرطان معده وی به طور کامل از بدنش خارج شد.
 
مرحوم حبیب‌الله کاسه‌ساز متولد 1341 در تهران است، وی فارغ‌التحصیل رشته‎ فیلمنامه‌نویسی از دانشکده‎‎ سینما و تئاتر دانشگاه هنر است. کاسه‌ساز بازی در فیلم‌هایی چون «پرواز در نهایت»(1369)، «هور در آتش»(1370)، «آخرین مرحله»(1374) و کارگردانی فیلم«کارناوال مرگ»(1387) را در کارنامه‌‎ هنری‌اش دارد. این هنرمند، تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی نظیر: «پرنده‎باز کوچک»(1380)، «او»(1382)، «پروانه‌ای در مه»(1384)، «اخراجی‌ها 1 و 2»(87 – 1385)، «نظام از راست»(1387)، «مأموریت تهران»(1389) و … همچنین، مجموعه‌‎های«درچشم باد»(87 – 1382) و «فوق سری»(1393) و … را به عهده داشته است. وی به عنوان مجری طرح، مدیر تولید، مدیر تدارکات و سرمایه‌گذار نیز سابقه‎ فعالیت دارد. از جمله سوابق اجرایی کاسه‌ساز، می‌توان به مدیریت تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت ارشاد، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هیأت‌مدیره‎ انجمن سینمای جوان ایران، عضویت در شورای عالی جوانان و عضویت در هیأت‌ مدیره‎ شهرک سینمایی دفاع مقدس، دبیری جشنواره فیلم پلیس و ... اشاره کرد.
 
مرحوم حبیب‌الله کاسه‌ساز، تهیه کننده، بازیگر و مجری طرح سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «در چشم باد»، فیلم سینمایی «اخراجی‌ها» و فیلم سینمایی «اخراجی‌ها 2» فعالیت داشته است.
 
معده وی در اثر بیماری سرطان معده به طور کامل از بدنش خارج شد و چندین مرتبه تحت شیمی درمانی قرار گرفت.
 
بدن مرحوم کاسه‌ساز بعد از آخرین شیمی درمانی بسیار ضعیف شد که این موضوع وی را راهی آی‌.سی.یو کرد. در آی‌.سی.یو سرطان در بدنش متاستاز(پیشروی) کرد که این موضوع باعث فوت وی شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین