کد خبر: 119720093
تاریخ انتشار: شنبه 31 تير 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » برپایی موزه ای در تهران،برای جمع آوری مستندات اهالی تئاترو مشاهیر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
علی مرادخانی

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس سینما و تئاتر «آرتنا»،علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد،در خصوص افتتاح مکانی برای موزه تئاتر هنرمندان گفت: ما حدود 100 سال است که در ایران تئاتر داریم، اما هیچ جایی نداریم که بتواند مستندات آن را کنار هم جمع کند و نشان دهد. به همین دلیل، ما به این نتیجه رسیدیم که در قالب یک موزه، تمام مجموعه‌های اسناد و مدارک اهالی تئاتر و مستندات مربوط به مشاهیر و همه آنچه که لازمه یک موزه است، جمع‌آوری و نگهداری کنیم.
 
به نقل ازباشگاه خبرنگاران ،وی افزود: مکانی را برای این موزه خریده‌ایم و کارهای اولیه آن، در حال انجام است. امیدوارم که امسال بخشی از آن، بهره‌برداری شود و بتوانیم استارت افتتاح این موزه را بزنیم. بزودی سعی می‌کنیم این موزه را توسعه و گسترش دهیم.
 
گفتنی است؛ علی مرادخانی در شب افتتاح نمایشگاه مجموعه آثار داوود رشیدی که با تولد این هنرمند فقید همزمان بود، در جمع اهالی تئاتر و رسانه بیان کرد: «بزودی با همکاری احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، قرار است موزه ای به نام موزه اهالی تئاتر افتتاح کنیم و تمام مجموعه آثار هنرمندان از جمله مرحوم داوود رشیدی در آن موزه محفوظ می ماند تا مستنداتی برای جامعه تئاتر باشد.»

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین