کد خبر: 119792940
تاریخ انتشار: شنبه 31 تير 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » چرا نمی گویید پول 7 میلیون سفر خارجی خرج فقرا شود؟/ برخی که با دین مشکل دارند درباره حج شایعه پراکنی کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

صادقانه بگویم برخی صحبت هایی که در مورد حج زده شد، دروغ بود. طبق گزارش پلیس فتا بخشی از این صحبت ها مربوط به خارج از کشور است که با دین مشکل دارند و این شایعات را پراکنده کردند و عده ای نیز در کشور تاثیر گرفتند.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
چرا نمی‌گویید پول 7 میلیون سفر خارجی خرج فقرا شود؟/ برخی که با دین مشکل دارند درباره حج شایعه‌پراکنی کردند

حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت کشور روز گذشته در همایش بزرگ زائران حج 96 شهرستان مشهد که در محل سالن شهید بهشتی برگزار شد، سخنانی ایراد کرد که اهم آن در ادامه می‌آید:

 

*برخی سلسله توهماتی را در جامعه به وجود آوردند و به آن دامن زدند و موجی در جامعه به وجود آمد که چرا مردم باید به حج بروند.

 

*صادقانه بگویم برخی صحبت‌هایی که در مورد حج زده شد، دروغ بود. طبق گزارش پلیس فتا بخشی از این صحبت‌ها مربوط به خارج از کشور است که با دین مشکل دارند و این شایعات را پراکنده کردند و عده‌ای نیز در کشور تاثیر گرفتند.

 

*بیان کردند که خطیب مسجد‌النبی و مسجد‌الحرام درباره نوامیس و خون ایرانیان صحبت‌هایی کرده بودند، به شخصه این موضوع را پیگیری کردم و خطبه‌های 6 ماه را در این دو مسجد نگاه کردم و دیدم هیچ صحبتی در این مورد گفته نشده است با بررسی و ریشه‌یابی این موضوع متوجه شدم که یک مفتی داعشی این صحبت‌ها را کرده است.

 

*اکثر زائران ما سفراولی هستند و مکتب و دین ما می‌گوید به حج بروید اما عده‌ای می‌گویند چرا باید چند بار به حج رفت. امام سجاد(ع) 25 بار با پای پیاده به حج رفتند و پیامبر اکرم(ص) به شخص ثروتمندی که گفت «آیا اگر ثروت خود را به فقرا بدهم و به حج نروم ثوابم با حجاج برابر است»، فرمودند «خیر، اگر به اندازه‌ کوه، پول به فقرا دهید با ثواب حاجیان برابری نخواهد کرد»، آیا این افراد از پیامبر و ائمه بیشتر می‌فهمند؟

 

*سالانه حدود 7 میلیون نفر به سفرهای خارج از کشور می‌روند و کسی نمی‌گوید که این پول‌ها را نگه دارید و به فقرا کمک کنید ولی وقتی که می‌خواهند به حج بروند و فریضه دینی خود را انجام دهند این صحبت‌ها پیش می‌آید.

 

*در طول تاریخ بعد از انقلاب به هیچ زن ایرانی در موسم حج تعرض نشده است و کلیه حجاج نباید هیچگونه اضطرابی داشته باشند و تمام نظام همت کرده است که امسال حج باشکوه برگزار شود.

 

*تفاهم‌نامه‌ای که با کشور عربستان صورت گرفته است، عزت‌مندانه است. در تفاهم‌نامه از سوی عربستان عنوان شده است به حجاج ایرانی خوش‌آمد می‌گوییم و از تمام امکانات در عربستان برای حفظ عزت حجاج ایرانی استفاده می‌کنیم.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین