کد خبر: 119850751
تاریخ انتشار: یکشنبه 01 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » نقد آثار «حسین عباس پور» در نقد و نظر دهم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
دهمین نشست تخصصی «نقد و نظر»

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس شعروادبیات«آرتنا»،دهمین نشست  تخصصی «نقد و نظر» به نقد و بررسی آثار شاعر جوان قم حسین عباس‌پور اختصاص یافت. در این نشست که با حضور سید مهدی حسینی به عنوان دبیر علمی و سید محمد جواد شرافت به عنوان مجری کارشناس برگزار شد، اعظم سعادتمند به همراه رضا خورشیدی‌فر و محمدجواد الهی پور به عنوان منتقد به نقد و بررسی مجموعه‌ای از بیست غزل حسین عباس‌پور شاعر جوان قمی پرداختند.
 
اعظم سعادتمند به عنوان نخستین منتقد، به نقد و بررسی عنصر عاطفه در اشعار عباس‌پور پرداخت و به مسئله جبر طبیعت و تقدیر در نمونه‌های مختلفی از اشعار وی اشاره کرد. در ادامه محمدجواد الهی پور به زبان شاعر اشاره کرد و علاوه بر بیان زیبایی‌ها و سلامت زبانی اشعار عباس پور، نبود فرم، تفاوت و تنوع و در نتیجه یکنواختی را از نکات منفی شعر وی دانست. رضا خورشیدی‌فر نیز با تاکید بر محتوای اشعار عباس‌پور، به بیان برخی از ویژگی‌های اشعار آیینی شاعر نسبت به تجربیات دیگرش پرداخت.
 
همچنین سید محمدجواد شرافت با برشمردن ویژگی‌های قابل توجه شعر عباس‌پور، فاصله گرفتن وی از جلسات نقد و محافل ادبی را بزرگ‌ترین ضربه به کارش دانست و از او خواست تا ارئه اشعارش در محافل ادبی را به صورت جدی و منظم تری پیگیری کند. در پایان سید مهدی حسینی دبیر نشست نقد و نظر به جمع بندی نکات مطرح شده توسط منتقدین و حاضران در جلسه پرداخت و نکات مثبت و منفی اشعار حسین عباس‌پور را شرح داد.
 
با توجه به برگزاری این نشست در شب شهادت امام جعفر صادق علیه السلام، بخش نظر آن با موضوع شعر برای امامان غریب برگزار شد و شاعران حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر درباره ضرورت و چگونگی پرداختن شاعران به موضوعات پیرامونی امامان غریب پرداختند.
 
پایان‌بخش این جلسه شعرخوانی حسین عباس‌پور، سید جواد میرصفی و اعظم سعادتمند در مدح و مرثیه امام صادق علیه السلام بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین