کد خبر: 120439401
تاریخ انتشار: چهارشنبه 04 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » پیام امام جمعه بجنورد به دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پیام «حجت الاسلام یعقوبی»

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس سینما و تئاتر «آرتنا»،در متن پیام «حجت الاسلام یعقوبی» امام جمعه بجنورد به دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی که قرار است هشتم تا یازدهم مردادماه به میزبانی خراسان شمالی برگزار شود، آمده است:
 
بسمه تعالی
 
 بی شک هنر از زیباترین و موثرترین رویدادهای جهان بوده و هست که به کمک ذوق سرشاری که خداوند متعال در اختیار هنرمند می گذارد موجب اثرگذاری و ثمردهی می شود.
 
امروزه در جهان سلطه، اسارت هنری مقوله ای است که قصد دارد با زیر سلطه کشیدن احساس و اندیشه بشریت، آن را در راه رسیدن به اهداف شیطانی همراه با خود کند .
 
با توجه به این فاجعه ی فرهنگی، برگزاری جشنواره ای ارزشمند چون «تئاتررضوی»  را پاس می داریم و سپاسگزار کسانی هستیم که دراین راه با توکل به خداوندی که جمال را دوست دارد قصد دارند یاد امام رئوف ولی نعمتمان را زنده نگه دارند.
 
همه هنرمندان می دانند که ویژگی  مهم همه آثار هنری بخصوص  تئاتر ، جذب قلوب ، اندیشه و نگاه  مخاطبان است  .
 
«جشنواره تئاتررضوی» محصول ارزنده جامعه و رویداد مقدس فرهنگی است که می خواهد نتیجه اش دوستی، کرامت انسانی و بالندگی شعور آنانی باشدکه می خواهند بی کبر و ریا، کبریایی باشند .
 
با توجه به برگزاری موفق چند دوره جشنواره ی مقدس تئاتر رضوی باید انتظار داشت هنرمندان ما ، جشنواره را در سطح استان ، منطقه و ملی نبینند بلکه افق دید باید ، نگاه به سطح بین المللی باشد .
 
چرا چنین انتظاری داریم ؟ زیرا امروز بشریت ، نیاز به هنرمقدسی است که بشر را به سوی انسانیت و فراتر از آن به سوی «آدمیت» رهنمون کند چرا که باید «رسدآدمی به جایی که بجز خدا نبیند »
 
بار دیگر از تمامی برگزار کنندگان، داوران ، نویسندگان ، کارگردانان ، عوامل اجرایی نمایش ها تشکر کرده و خسته نباشید گفته و آرزومندم که تحت عنایت های علی ابن موسی الرضا (ع) موفق باشند .
 
ابوالقاسم یعقوبی
 
امام جمعه بجنورد و نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین