کد خبر: 120439402
تاریخ انتشار: چهارشنبه 04 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » توجه به برنامه های ملی نظیرجشنواره تئاتر رضوی،سرمایه گذاری فرهنگی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حسین مسافر آستانه:

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس سینما و تئاتر «آرتنا»،حسین مسافر آستانه اظهار کرد:جشنواره تئاتر رضوی نه تنها جشنواره هنری بلکه ارزشی است و باید حمایت همه جانبه شود تا شاهد تولید آثار فاخر در این حوزه باشیم.
 
وی ضمن تاکید بر توجه همه جانبه مسئولان به هنر تئاتر به ویژه تئاترهای ارزشی، تاکید کرد: هزینه در جهت برگزاری برنامه های فرهنگی نظیر جشنواره ملی تئاتر رضوی، به نوعی سرمایه گذاری است چرا که توجه مردم معطوف به امری می شود که شاید با سرمایه گذاری های کلان حاصل نشود.
 
وی خاطرنشان کرد: جریان سازی قبل از برگزاری جشنواره بسیار اثرگذار است که اگر در جایی متوقف شود، کیفیت را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
 
بازیگر پیشکسوت عرصه تئاتر و سینمای ایران، با بیان اینکه با توجه به اهمیت برگزاری جشنواره تئاتر رضوی باید برنامه ریزی به گونه ای باشد که هر فصل سال، یک جلسه برای برگزاری هرچه بهتر برنامه تشکیل شود، اضافه کرد: این جلسات با حضور هنرمندان صاحب نام عرصه تئاتر باشد تا با ارائه نظرات و دیدگاه ها، برنامه ای درخور شان نام امام رضا(ع) به مردم ارائه شود.
 
مسافر آستانه افزود: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری نیازمند خوراک فکری است و مسئولان استان به این امر توجه کنند که در برگزاری جشنواره ملی فقط به موضوع تشریفات بسنده نکنند.
 
وی با اشاره به اینکه فرهنگ رضوی در قالب برگزاری جشنواره های فرهنگی در ذهن مردم نهادینه می شود، یادآور شد: این جشنواره فرصت خوبی برای معرفی سیره زندگی امام رضا(ع) و آشنایی نسل جوان با زندگی این امام همام است.
 
وی در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از مسئولان خراسان شمالی در راستای برگزاری شایسته جشنواره تئاتر رضوی در دوره های گذشته، گفت: خوشبختانه این استان با وجود مردمی فرهنگ دوست، میزبان شایسته ای است و همیشه از طرفداران ویژه میزبانی از جشنواره و حضور در این استان فرهنگ دوست بوده ام.
 
مسافر آستانه افزود: خوشبختانه نیروهای تئاتری قوی در خراسان شمالی و فضای فرهنگی موجود در این استان، خیال هنردوستان و مسئولان را از میزبانی شایسته جشنواره راحت کرده است.
 
وی با بیان اینکه باید ستاد دائمی جشنواره تئاتر رضوی نیز به خراسان شمالی داده شود، یادآور شد: خوشبختانه در دوره های نخستین برگزاری جشنواره حضور چهره های شاخص و ارائه آثار فاخر، این انگیزه را به وجود آورده است که در هر دوره آثار با محتوای غنی تر به جشنواره ارائه شود.
 
دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی هشتم تا یازدهم مردادماه ١٣٩٦ در خراسان شمالی برگزار می‌شود

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین