کد خبر: 120439414
تاریخ انتشار: چهارشنبه 04 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » همزمان بارونمایی ازکتاب محبت پنهان شب خاطره ما13نفر در بیجاربرگزارمی شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
توسط حوزه هنری شهرستان بیجار؛

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس نشروچاپ «آرتنا»،حسین زنجانی سرپرست حوزه هنری شهرستان بیجار با اعلام این خبر گفت : زنده نگه داشتن رسادت های صورت گرفته در طول 8 سال دوران دفاع مقدس از ضروری ترین وظایف و رسالت های حوزه هنری است و در رأس برنامه ها وفعالیت های هنری و فرهنگی قرار دارد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی گفت : شهرستان بیجار در دوران 8 ساله جنگ تحمیلی نقش بسزایی را در نبرد با متجاوزین خارجی و در توطئه مزدوران در داخل کشور ایفاء نمود که شرح  زندگی و خاطرات تک تک  این عزیزان در جهت بهره گیری و آشنایی نسل جوان امری بسیار مهم و ضروری است .
زنجانی تصریح نمود : برگزاری چنین مراسمی در مقابل تلاش ها و ایثارگری های صورت گرفته توسط رزمندگان جنگ تحمیلی کوچکترین پاسخ و قدردانی از این عزیزان است .
وی افزود : به تصویر درآوردن عشق معنوی رزمندگان در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و حراست از آب وخاک کشور از اهداف این برنامه بوده و انشاء ا... همزمان با برگزاری شب خاطره با حضور خانواده معزز شهدای این گروه و رزمندگان عضو گروه 13 نفره از کتاب « محبت پنهان » خاطره آزاده سرافراز محمد تقی کریمی از کاروان اعزامی 13 نفره نیز که ه همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به چاپ رسیده است رونمایی می گردد .  
سرپرست حوزه هنری بیجار افزود : کتاب « محبت پنهان » خاطرات 7 سال و نیم اسارت آزاده بیجاری است که به همراه 12 نفر از دوستان خود که به 13 نفر مشهور گردیدند در همان ابتدای جنگ تحمیلی به دستور حضرت امام ( ره ) لبیک گفتند و به جبهه رفتند در این بین و در عملیات والفجر مقدماتی 6 نفر از دوستان شهید ، 6 نفر اسیر و 1 نفر هم نجات پیدا نمودند.
وی گفت : محمد تقی کریمی که اکنون بازنشسته آموزش و پرورش می باشد در 28 مرداد ماه 69 پس از تحمل دوران اسارت به عنوان دومین گروه از اسرای آزاده شده اردوگاه موصل 1 به کشور بازگشتند  .
این دوست و همرزم شهید « جعفر رضایی » که فیلم شیار 143 بر اساس داستان زندگی مادر آن شهید ساخته شد می گوید : جعفر یکی از شهدای گروه 13 نفره ما بود که در کنار دست من به شهادت رسید . وی در 28 مرداد 69 آزاد و به کشور بازگشت و با توجه به اینکه در دوران اسارت نزد طلبه جوانی که هم بندی آنان بود با نام « محمد رضا شایق» که اکنون استاد دانشگاه می باشد صرف و نحو عربی را به خوبی فرا می گیرد ، بعد ازآزادی تحصیل را ادامه و در دانشگاه با رتبه عالی موفق به اخذ مدرک کارشناسی ادبیات عرب می گردد و پس از جذب در اموزش و پرورش  در مدارس شهرستان بیجار به امر آموزش می پردازد .  
زنجانی ضمن قدردانی از ادارات مشارکت کننده در این شب خاطره افزود: نباید از یاد ببریم که امنیت و آسایش امروز ما مرهون جانفشانی کسانی است که بدون ذره ای ادعا و صرفا از روی باور و ایمان پا به عرصه نبردی نابرابر گذاشتند و با ایمان به مدد الهی ، عزت و سربلندی را برای مردم ایران زمین به ارمغان آوردند .  
سرپرست حوزه هنری شهرستان بیجار افزود : برگزاری شب های خاطره و زنده نگه داشتن نام و یاد شهداء و ایثارگران وظیفه ای است برگردن تمامی متولیان فرهنگی وهنری و حوزه هنری نیز حسب وظیفه در این راستا گام برداشته و انشاء ا... مستند نمودن خاطرات رزمندگان و انقلابیون شهرستان بیجار را نیز در قالب کتاب در اولویت برنامه های خود قرار خواهیم داد .  
زنجانی در پایان از تمامی علاقه مندان دعوت نمود تا در این مراسم معنوی ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از نزدیک و از زبان راویان و رزمندگان 8 سال جنگ تحمیلی، با افتخار رشادت های فرزندان خود را که به زیبایی به تصویر در می آید به نظاره بنشینند.   
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین