کد خبر: 120830232
تاریخ انتشار: جمعه 06 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » نمایشگاه جلوهای هنری رمضان در قاب تصویرو خوشنویسی افتتاح شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در محل گالری سوره حوزه هنری کردستان :

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس تجسمی «آرتنا»،عباس داودنیا مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه بیت المقدس کردستان درآیین افتتاح این نمایشگاه که رئیس حوزه هنری استان کردستان ، جانشین فرمانده سپاه کردستان در امور بسیج و جمعی از مسئولین و هنرمندان حضور داشتندبا تقدیر ویژه از حمایت هاو مشارکت حوزه هنری در برگزاری این دو برنامه و برپایی نمایشگاه گفت: دراین نمایشگاه آثار عکاسان و هنرمندان خوش نویس استان می باشد که در قالب دو موضوع  جلوه های عکس رمضان وهمایش آیه نگاری قرآن کریم به مناسبت شب های قدر داوری و انتخاب گردیده اند به تصویر در آمده است .
وی افزود:در بخش جلوه های عکس رمضان 350 اثر عکس توسط عکاسان سراسر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از داوری آثار توسط آقایان مسعود مرادسلیمی ، حمید رضا گوهری و خانم گلابی ، 27 اثر به بخش پایانی و نمایشگاهی جشنواره راه یافت.
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان افزود :ازبین این27 اثرنیز در داوری نهایی آقای بهزاد سهرابی از دیواندره،سارا جعفری از سنندج وبهزاد نعمتی از دیواندره به عنوان سه اثر برگزیده این جشنواره انتخاب و معرفی گردیدند .
وی دربخش خوشنویسی نیز گفت : در این بخش نیز که با حضور بیش از 50 هنرمند خوشنویس با موضوع آیه نگاری قرآن کریم در محل گالری سوره برگزار شد از بین آثار نگارش شده 20 اثر خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است.
در ادامه سرهنگ بهزادی جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در امر بسیج نیز با تبریک دهه کرامت گفت : هنر در کردستان از پتانسیل بسیاربالایی در به تصویر درآوردن زیبایی ها  و ارزش های دینی و اجتماعی برخورداراست که در این نمایشگاه به خوبی نمود آن مشخص است .
وی با اشاره به رسالت ها هنرمندان در انعکاس ارزش های جامعه افزود : به نمایش گذاشتن توانمندی های هنرمندان در عرصه های هنری ،ارایه الگوهای ارزشمند واصیل فرهنگ وهنر اسلامی به جامعه از اهداف این نمایشگاه است که در ایام شب های قدر توسط هنرمندان توانمند و بسیجی استان به تصویر در آمده است .  
وی با تقدیر از تمامی هنرمندان و دست اندرکاران این برنامه تصریح نمود : همه آثار ارسال شده به زودی در قالب کتاب چاپ خواهد شد تا منشاء حرکت فرهنگی در استان باشد .
در پایان این مراسم در بخش عکاسی از صاحبان سه آثار برگزیده تجلیل به عمل آمد و از  تمامی خوشنویسان با اهداء لوح و هدایایی تجلیل شد .
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین