کد خبر: 120830242
تاریخ انتشار: جمعه 06 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » شب شعر « چَخُ و پَخ» در نیشابور برگزارمی شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
همزمان با دهه فرخنده کرامت

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس شعروادبیات «آرتنا»،مسئول کانون بسيج  هنرمندان شهرستان نيشابور و فيروزه اظهاركرد : بیان درونمایه‌های گویش نیشابوری چون یادکرد گذشته و بازنمایی آیین‌ها و آموزه‌ها و انگاره‌های بومی و فرهنگی ابرشهر سنتی و تاریخی ایران‌زمین‌ ، گرامیداشت و بازشناسی سادگی، پاکی و انباشتگی معنا در طبیعت و سرزمین نیشابور و همچنین تصویر دل مشغولی‌ها و بیقراری‌های دلدادگی، به یاری گرفته شده است.
موسی نوکاریزی گفت: مابرای فراگویی شعر دغدغه‌ها، احساسات و دلبستگی‌ها گویش نیشابوری را برگزیده ایم  و زبان گویش را نه برای تفنن و سرگرمی و طنز، بلکه در پاسداشت میراث ارجمند معنوی مردم سرزمین مادری مان انتخاب کرده ایم .
وی خاطرنشان کرد: کانون بسيج  هنرمندان شهرستان نيشابور و فيروزه پنجمین دوره شب شعر « چَخُ و پَخ »  را باگويش نيشابوری  به گونه‌ای بسیار جدّی و ژرف که فرآورده‌‌ی فولکلور و جغرافیای فرهنگی و تاریخی نیشابور است ،برگزار می کند.
نوکاریزی  عنوان کرد: شب شعر « چَخُ و پَخ »  شنبه 7مرداد96 ساعت 20:30 بعد ازظهرهمزمان با دهه فرخنده کرامت با حضور شاعران  ومردم فرهنگ دوست در محل بوستان امین اسلامی نیشابور برگزار  می گردد.   
مسئول کانون بسيج  هنرمندان شهرستان نيشابور و فيروزه  تصریح كرد:  پنجمین دوره شب شعر« چَخُ و پَخ »   با همكاري اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ،ناحیه مقاومت بسیج ، سازمان پارکها وفضای سبز  وانجمن هاي فرهنگي ،ادبي وهنری نیشابور برگزار می گردد.  
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین