کد خبر: 120830243
تاریخ انتشار: جمعه 06 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » جشنواره تئاتر رضوی نقطه عطف هنرهای ارزشی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بازیگر پیشکسوت تئاتر،تلویزیون و سینمای ایران:

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس تئاتر و سینمای«آرتنا»،استاد علی نصیریان اظهار کرد: جشنواره تئاتر رضوی اتفاق مبارک و خوبی در زمینه هنر بوده که دلیل موفقیت آن، نام امام رضا(ع) در این رویداد فرهنگی هنری است.
 
وی با بیان اینکه همیشه نسبت به مردم خراسان و ولی نعمت ایرانیان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) ارادت خاصی دارم، اضافه کرد: باعث خوشحالی است که مردم خطه ای فرهنگ دوست و پشتیبان تئاتر در کشور، برای بار دیگر میزبان جشنواره ای ملی هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: البته افتخار داوری در جشنواره تئاتر رضوی در دوره های قبل را داشته ام و همیشه خاطرات خوبی از حضور در میان مردم خراسان دارم، اما به دلیل مشغله کاری و فعالیت در تئاتر به کارگردانی شهاب حسینی، از شرکت در این دوره از جشنواره معذورم.
 
بازیگر پیشکسوت تئاتر ، تلویزیون و سینمای ایران ضمن ابراز رضایت از پویایی جشنواره تئاتر رضوی، توجه به برنامه های ملی و فرهنگی را نیاز نسل جوان در ارتقای ارزش های هنری و دینی توصیف کرد.
 
نصیریان افزود: به هر میزان که در زمینه ارتقای سطح کیفی و کمی تئاتر گام برداشته شود، نیاز است و جنبه های مثبت این هنر دیرینه، غیر قابل انکار می باشد.
 
وی ضمن تاکید بر رویکرد مثبت به هنر تئاتر، ادامه داد: البته شاید برخی دیدگاه ها نسبت به تئاتر منفی باشد، اما اثرگذاری اجراهای قوی بر کسی پوشیده نیست و ارائه آثار فاخر، بازخورد گسترده ای می تواند بر مخاطبان داشته باشد.
 
وی زبان هنر را زبانی پویا و اثرگذار توصیف کرد و یادآور شد: شاید بسیاری از خطابه ها، سخنرانی و حتی چاپ کتاب مانند اجرای یک نمایش یا تولید سریال بازخورد و نتیجه لازم را نداشته باشد که این امر گویای قدرت زبان هنر است.
 
نصیریان از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا ضمن تقویت برنامه های فرهنگی و هنری، به هنر تئاتر در سراسر کشور توجه ویژه ای داشته باشند.
 
وی بروز استعدادهای جدید را نیاز نسل سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ذکر کرد و افزود: امروز به هر میزانی که در زمینه تئاتر و هنرهای ارزشی، هزینه کنیم سرمایه گذاری است و انتظار می رود مسئولان توجه ویژه ای به موضوع تئاتر استان و شهرستان ها داشته باشند.
 
نصیریان با بیان اینکه جشنواره تئاتر رضوی فرصت رقابت سازنده ای را برای جوانان فراهم آورده است، تصریح کرد: خوشحالم که امروز هنرمندان کشور، با شنیدن نام امام رضا(ع) به تکاپو افتاده و بهترین آثار خود را به جشنواره ارسال می کنند تا در رقابتی سازنده آثار فاخری را به مخاطبان خود ارائه دهند.
 
وی ضمن اشاره به خاطرات خود از داوری جشنواره تئاتر رضوی و حضور در خراسان شمالی، مردم این استان را فرهنگ دوست، میهمان نواز و خون گرم توصیف کرد و گفت: همیشه تئاتر در بجنورد با استقبال بی نظیری روبرو می شود و این نشان از فرهنگی غنی و توجه به هنر در میان مردم خراسان شمالی است.
 
بازیگر پیشکسوت تئاتر،تلویزیون و سینمای کشور از مسئولان خواست تا ضمن توجه ویژه به خراسان شمالی در زمینه فرهنگ و هنر،در راستای ارتقای شاخص های هنری و سینمایی این استان بکوشند.
 
دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی ٨ تا ١١ مردادماه ١٣٩٦ در خراسان شمالی برگزار می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین