کد خبر: 121219491
تاریخ انتشار: یکشنبه 08 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » برگزاری جشنواره فیلم بیطاربه اعتلای خدمات دامپزشکی کمک می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
دکترخلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس سینما و تئاتر «آرتنا»، دکترمهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور در گفت وگویی از تاثیر این رویداد فرهنگی و سینمایی در ارتقاء سطح صنعت و محصولات دامپروری کشور  گفت و افزود: موضوعی که تا به حال به ان پرداخته نشده وتوضیحی در مورد آن داده نشده است نقش و فعالیت های دامپزشکی در اقتصاد ملی، امنیت غذایی ، بهداشت عمومی، سلامت جامعه و تجارت بین الملل است  و قطعا، حوزه های مانند رسانه و سینما در اطلاع رسانی و تبیین این نقش می توانند موثر باشند.
 
وی با بیان اینکه ما هر چه به سمت جلو حرکت می کنیم دامپزشکی جایگاه خود را در جامعه بیشتر نشان می دهد خاطرنشان ساخت: با آموزش درست از طریق سینما، عکس و آثار هنری می توان مبانی و اصول درست کار را به بهره برداران آموزش داد و از این طریق، سلامت جامعه و مردم را نیز از لحاظ غذایی ارتقا بخشید.
 
دکترخلج اظهار کرد: مقررات دامپزشکی جزء الزامات بین کشورهایی است که با یکدیگر تعامل دارند و ما می توانیم با فیلم های کوتاه، آثار مستند و عکس ها و تصاویر معلومات خود را در این زمینه بالا برده و در راستای صادرات بهتر و بیشتر استفاده کنیم. کیفیت بهداشت در دامداری از ازرش زیادی برخوردار است و تنها راه رسیدن به دامداری سالم، اموزش درست به اشخاصی است که هم در عرصه داخلی فعالیت دارند و هم به فکر صادرات به دیگر کشورها هستند.
 
وی افزود: بهترین راه اموزش و ارتباط با ذی نفعان دنیای تصویر و سینماست جذاب بوده واز اثرگذاری زیادی  برخوردار است. سینما فیلم وعکس میتواند مسائل اموزشی یا مشکلات را در کوتاه ترین زمان با بیشترین اثر گذاری مطرح کرده وراه حل انها را نیز به نمایش بگذارد بنابر این  باید از فضای سینما و فیلم استفاده کرد و این ارتباط ها را برقرار کرده و آموزش ها را انجام داد.
 
 رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: تا کنون به مقوله رشد صنایع مرتبط با دامپزشکی در سینما نگاه زیادی نشده وامیدواریم برگزاری جشنواره گامی در راه اعتلای این صنعت باشد برگزاری جشنواره عکس وفیلم بیطار باعث تغییر نگرش خواهد شد
 
وی اظهار کرد: اولین دوره جشنواره فیلم و عکس جشنواره بیطار با این نگاه شروع می شود و مطمئنا ادامه این جشنواره در آینده می تواند رشد و اصلاح از همه مهم تر ایجاد بهداشت برای دام را در پی داشته باشد.
 
دکتر خلج افزود: بایستی از هر پدیده ای به اندازه انرژی که در ان نهفته است و وقتی که برای ان مصرف می کنیم انتظار داشته باشیم. ما بسیار خوب می دانیم که با برگزاری یک یا چند دوره جشواره نمی توان مشکلات را حل کرد ولی اعتقاد ما این است که جشنواره با عکس ها و فیلم های خوب که بتواند مخاطبین را جلب کند به همان اندازه هم میتواند اثر گذار باشد.
 
وی در پایان بیان کرد: نباید دیگاهمان را فقط به جشنواره بدوزیم تا اگر به اهداف خود نرسیدیم از جشنواره دست بکشیم. اولین جشنواره یک تجزیه و تحلیل از نقاط قوت وضعف خواهد بود تا ببینیم در اینده برای این نقاط قوت وضعف چه کاری می توان انجام داد و چه برنامه هایی می توان داشت.
 
شایان ذکر است نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس بیطار مهر ماه سالجاری به دبیری ناصر باکیده برگزار می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین