کد خبر: 121219499
تاریخ انتشار: یکشنبه 08 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » مجموعه غزل های عاشقانه منتشر شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کتاب «ناردانه»

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس نشروچاپ «آرتنا»،یاسر قنبرلو در خصوص انتشار اثر جدید خود گفت: حوزه هنری قزوین کتابم را با عنوان «ناردانه» منتشر کرد. این کتاب را خودم گردآوری کردم. این اثر مجموعه ای از غزل های عاشقانه شاعرانی است که در سی سال گذشته تا کنون در قزوین زندگی کرده اند.
 
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،او افزود: در کتاب «ناردانه» تنها غزل هایی با مضامین عاشقانه گردآوری شد. تفاوت این کتابم با «دردانه 2 » در این است که در کتاب «ناردانه» غزل ها را جمع آوری کردم اما در کتاب «دردانه» به جمع آوری تک بیت ها پرداختم. این کتاب قرار است در حوزه هنری قزوین رونمایی شود.
 
گفتنی است؛ یاسر قنبرلو پیش از کتاب «ناردانه» در جمع آوری شاه بیت های کتاب « دردانه 2 » هم همکاری داشت.این کتاب با مشاورت حسین آهی، مقدمه اسماعیل امینی و به کوشش یاسر قنبرلو و علی سلیمانی روانه بازار نشر شد. این اثر گزیده‌ای از شاه‌بیت های شاعران معاصر بوده که سامان و ساختار شعر در یک بیت فراهم آمده است و این تک بیت‌ها در این اثر گنجانده شده‌اند. در بخشی از مقدمه اسماعیل امینی می‌خوانیم: ویژگی اصلی تک بیت، مجال کوتاه سخن است که منشا ایجاز می‌شود، یعنی فشردگی معنای مفصل در کلامی مختصر و این همان نقطه درخشان هنروری شاعر است. بهره‌گیری از تمثیل و تلمیح یکی از روش‌های فشرده کردن مفاهیم است که با ارجاع برون متنی حاصل می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین