کد خبر: 121414986
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » برگزاری کنسرت آلبوم «نای شکسته» پس از گذشت شش سال
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
به مناسبت ثبت جهانی شهر «یزد» توسط یونسکو

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس موسیقی «آرتنا»،«امیر تفتی» خواننده موسیقی ایرانی با اعلام این خبر، عنوان کرد: «این کنسرت را با همراهی ارکستر زهی «آینه»، در دو تاریخ 13 و 14 مرداد ماه سال جاری، تقدیم هنردوستان زادگاهم، شهر یزد خواهیم کرد.»
 
این خواننده که پس از سال 92 اجرای دیگری تا به امروز در شهر یزد نداشته است، یکی از دلایل عمده این اجرا را ثبت جهانی شهر یزد توسط یونسکو در هفته های اخیر دانست و خاطر نشان کرد که حرکت فرهنگی وی کمترین کاری است که در این راستا میتواند برای زادگاهش انجام دهد، او همچنین خاطرنشان کرد اگر این اتفاق برای هر شهر دیگری در جهان افتاده بود جشنهایی در حد ملی در آن شهر برگزار می شد ولی متاسفانه مسئولین شهر درحد یک خبر و مصاحبه اکتفا کردند.
 
«امیر محمد تفتی»، با اشاره به جزئیات «نای شکسته» و کنسرت پیش روی خود افزود: «این آلبوم را درسال 90 به آهنگ سازی «کیوان ساکت» و ترکیب ارکستر بزرگ منتشر کردیم. ناگفته نماند در این اجرا با همراهی گروه «ارکستر زهی آینه» به دیدار مخاطبان عزیزمان می رویم. این کنسرت در مایه دشتی، آواز بیات اصفهان و همایون اجرا خواهد شد که نیمی از برنامه قطعات انتخاب شده از آلبوم نای شکسته و مابقی هم از قطعات ماندگار و جاودانه موسیقی اصیل ایرانی می باشد. ترکیب ارکستر نیز در این برنامه متفاوت است و این امر هم باعث تنوع در آثار اجرایی خواهد بود و هم شنوندگان موسیقی ایرانی نیز از این نوع و رنگ متنوع بهره مند می گردند.»
 
شایان ذکر است که کنسرت آلبوم «نای شکسته» با خوانندگی «امیر تفتی»، طی دو تاریخ 13 و 14 مرداد ماه 1396 در «تالار تربیت معلم» شهر یزد، بروی صحنه می رود و علاقمندان می توانند جهت خرید اینترنتی بلیت این کنسرت، به سایت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین