کد خبر: 121612090
تاریخ انتشار: سه شنبه 10 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » امضای تفاهم نامه در صدا و سیما
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
هشتم مرداد ماه

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس صداو سیمای «آرتنا»،در جلسه امضاي تفاهم نامه كه در معاونت برون مرزي صدا و سيما برگزار شده بود، دكتر جبلي ضمن تبريك دهه كرامت و خوشامدگويي به مهمانان، امضاي اين تفاهم نامه را در راستاي ماموريت هاي مشترك بين دو سازمان و عملياتي شدن اين همكاري دانست كه مي تواند در شكل گيري زمينه هاي كاري مشترك و هموارتر شدن اين مسير، موثر باشد.
معاون برون مرزي، مهمترين محور اين تفاهم نامه را تشكيل كميته هاي عملياتي و كارشناسي بين دو سازمان در جهت توليد و ترويج محتوا و بهره گيري از امكانات و توانمنديهاي دو طرف در بسط و ترويج پيام انقلاب اسلامي دانست و اظهار داشت: هر دو مجموعه هم توليد كننده محتوا هستند و هم توزيع كننده آن كه اين همكاري مي تواند به غناي بهتر آنها كمك كند.
جبلي افزود: رايزنان فرهنگي، نمايندگان اقتدار معنوي و فرهنگي جمهوري اسلامي در خارج از كشور هستند و رسانه برون مرزي نيز تريبون و بلندگوي انقلاب و جمهوري اسلامي است كه با همراهي و تعامل و هم افزايي ميان دو سازمان و استفاده از ظرفيت هاي موجود ، مي توانند تاثيرگذاري بيشتري در انتقال پيام انقلاب اسلامي و آرمان هاي مقدس امام راحل (ره ) در جامعه هدف داشته باشند و معاونت برون مرزي مي تواند از اين ظرفيت ها در توليد و توزيع محتواي مناسب و غني، بهره لازم را ببرد.
معاون برون مرزي رسانه ملي با اشاره به اينكه پيام انقلاب اسلامي زودتر از نهادها و  رسانه هاي جمهوري اسلامي راهش را در خارج از مرزها باز كرده اظهار داشت: ما به عنوان نهادها و رسانه هاي نظام بايد سرعت بيشتري به حركت خود دهيم تا به اين پيام برسيم، لذا اين مسئوليت ما را سنگين تر مي كند و بايد بكوشيم تا خودمان را در خدمت اين پيام و تقويت آن قرار دهيم.
دكتر تركمان رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات نيز در اين جلسه ضمن تشكر از  معاونت برون مرزي رسانه ملي، امضاي اين تفاهمنامه را گامي مهم براي نهادينه كردن همكاري هاي دو سازمان در امور فرهنگي و عرصه بين الملل دانست.
به گفته دكتر تركمان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به فرموده مقام معظم رهبري، حامل اقتدار معنوي نظام است و ما افتخار مي كنيم به اينكه بتوانيم در جهت توسعه و گسترش اقتدار معنوي در خارج از مرزها سهيم باشيم. وي افزود بخشي از اين ماموريت هم به عهده معاونت برون مرزي صدا و سيما  است و اين تفاهم نامه مي تواند به هم افزايي اين دو نهاد در مسير اعتلاء و اقتدار معنوي ما در عرصه هاي بين اللملي، كمك كند.
رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي تصريح كرد: همكاري هاي ما با  معاونت برون مرزي اكنون به يك تفاهم نامه بدل مي شود تا بتوانيم بر اساس آن، همكاري هاي خود را نهادينه كرده و در عرصه هاي بين المللي كارهاي موثرتري انجام دهيم.
دكتر تركمان همچنين خاطرنشان كرد : حوزه فرهنگ و رسانه، پيچدگي هاي زيادي دارد و ما بايد بتوانيم در اين زمينه به اقناع مخاطب بپردازيم. وي همچنين تاكيد كرد: گفتگوهاي فرهنگي با كشورهاي ديگر كه در سطح سازمان فرهنگ و ارتباطات صورت مي گيرد، مي تواند ظرفيتي ويژه در توليد محتوا و برنامه براي معاونت برون مرزي باشد.  دكترتركمان ضمن بيان اينكه هيچ كشوري در دنيا مثل ايران واجد داشته هاي فرهنگي قابل عرضه نيست گفت: اگر ما داشته هاي فرهنگي خود را باور كنيم، مي توانيم از اين داشته ها به درستي بهره ببريم و اين همكاري مي تواند زمينه هاي بهره برداري از اين گنجينه غني را فراهم كند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین