کد خبر: 121612100
تاریخ انتشار: سه شنبه 10 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » راه یافتگان به مرحله نهایی دومین دوره جشنواره«آوای ایرانی»اعلام شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کیوان ساکت،دکترپازوکی و بهزادپورداوران دومین جشنواره«آوای ایرانی»

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس موسیقی «آرتنا»،استاد «کیوان ساکت» ـ نوازنده سرشناس تار، سه تار و آهنگساز، دکتر «مجید پازوکی» ـ تهیه‌کننده آثار موسیقایی و سینمایی و همچنین «مهدی بهزادپور» معروف به بهزاد ـ خواننده قدیمی موسیقی اصیل ایرانی و استاد آواز، داوران دومین دوره جشنواره «آوای ایرانی» در شهرستان دلیجان در استان مرکزی هستند و آثار راه‌یافتگان به مرحله نهایی این دوره از جشنواره را داوری می‌کنند.
«کوروش فتاحی» دبیر اجرایی دومین دوره جشنواره «آوای ایرانی» در مورد نتایج داوری مرحله اول و اعلام راه یافتگان به مرحله نهایی این دوره از جشنواره گفت: در تاریخ پنجشنبه 5 مرداد ماه جاری تعداد 53 اثر ارسالی در رشته‌های چاووشی خوانی، مناجات خوانی، آواز خوانی و تصنیف خوانی به دومین دوره جشنواره استانی «آوای ایرانی» در مرحله اول در معرض قضاوت داوران مرحله اول قرار گرفت. ضمن تشکر از همه عزیزانی که با ارائه اثر در این دوره از جشنواره شرکت نموده بودند؛ بدینوسیله اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی جشنواره و اجرای حضوری اعلام می‌گردد.  
وی همچنین گفت: هنرمندان عزیزی که موفق به راهیابی به مرحله نهایی شده‌اند باید در روز چهارشنبه 11 مرداد ماه جاری با حضور در شهر دلیجان به اجرای حضوری در جشنواره بپردازند. دعوت این عزیزان و همچنین اطلاع‌رسانی  
بیشتر به صورت تلفنی انجام خواهد شد.
دبیر اجرایی دومین دوره جشنواره «آوای ایرانی» در ادامه، اسامی رشته‌های مختلف این جشنواره را بدین شرح اعلام کرد:  
چاووشی خوانی: 1ـ «مصطفی شاه حسینی» از تفرش، 2ـ «محمود حبیبی» از محلات، 3ـ سید «مجتبی جلالی» از  دلیجان و 4ـ «مهدی قاسمی» از دلیجان.
مناجات خوانی: 1ـ «حمید رفیعی» از دلیجان، 2ـ «حسن اسلام‌بیک» از محلات، 3ـ «مرتضی رستم‌پور» از ساوه، 4ـ  «مجتبی صابری» از تفرش، 5ـ «امرالله قاسمی» از دلیجان، 6ـ «مهدی جهانشاهی» از اراک، 7ـ «محمد حسین اکبری» از محلات و 8ـ «محمود حبیبی» از محلات.
آواز خوانی بدون ساز: 1ـ «حسین باقری» از شازند، 2ـ «مرتضی عبدی» از دلیجان، 3ـ «آریا احمدی» از شازند، 4ـ «مرتضی جعفری» از دلیجان، 5 ـ «عبدالحسین اروجلو» از تفرش، 6ـ «اسماعیل جعفری» از دلیجان، 7ـ «عباس رضایی» از تفرش، 8ـ «هانی صفری» از دلیجان، 9ـ «مصطفی فخاران» از دلیجان، 10ـ «فرزان قاسمی» از دلیجان و 11ـ «مهرداد قاسمی» از ساوه.  
تصنیف خوانی: 1ـ «علی یوسفی» از دلیجان، 2ـ «یونس بازوند» از ساوه، 3ـ «کیارش ادیب‌نیا» از اراک، 4ـ «محمد رضا صادقی» از خمین و 5ـ «محمد حسین بستاکی» از دلیجان.
دومین دوره جشنواره استانی «آوای ایرانی» به دبیری «حمید صادقی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان، با دبیر اجرایی «کوروش فتاحی» و با همکاری و مساعدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، معاونت فرهنگی هنری اداره کل، فرمانداری دلیجان، شورای اسلامی و شهرداری دلیجان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان، در رشته‌های مختلف از جمله؛ تصنیف خوانی، آواز خوانی، چاووشی و مناجات آواز و چاووشی خوانی، همزمان با دهه کرامت در روزهای 11 و 12 مرداد ماه جاری در شهرستان دلیجان در استان مرکزی برگزار می‌شود.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین