کد خبر: 122000954
تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » مسجد تاریخانه ، نماد دامغان شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس  استان ها«آرتنا»،«معصومه داودیان» امروز و در گفت و گويي افزود: این انتخاب بر اساس خواست جمعی از سازمان‌های مردم نهاد شهرستان دامغان انجام شد.
 
وی گفت: چندی پیش جمعی از سازمان‌های مردم نهاد شهرستان دامغان، در نامه ای خطاب به امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی دامغان، با تبیین و تشریح جایگاه نماد در معرفی شهرها، خواستار تعیین «مسجد تاریخانه» به عنوان نماد این شهرستان شده بودند.
 
 داودیان با تاکید بر اینکه مسجد تاریخانه سند تدین و تمدن دامغان است، افزود: این درخواست در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مطرح و پس از بررسی و تایید این پیشنهاد، مقرر شد برنامه‌های اجرایی مورد نظر سمن‌ها در رابطه با معرفی این مسجد تاریخی، به کمیته تخصصی ارسال و مورد ارزیابی و اجرا قرار گیرد.
 
وی گفت: مسجد تاریخانه یکی از قدیمی ترین مساجد ایران است که در نیمه دوم قرن دوم هجری قمری ساخته شده و در سال 1310 هجری شمسی با شماره 80 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان ابراز امیدواری کرد: انتخاب این مسجد تاریخی به عنوان نماد دامغان، زمینه معرفی هر چه بیشتر این بنای فاخر را به جهانیان فراهم کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین