کد خبر: 122000963
تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » موسوی گرمارودی مهمان برنامه تمام قد رادیو تهران می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
جمعه 13 مرداد

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس صداو سیمای «آرتنا»،نوشین رهگذر تهیه کننده برنامه با اعلام این خبر گفت: برنامه «تمام قد» هر هفته جمعه ها با مفاخر و چهره های ماندگار ملی گفت‎وگو می کند. این هفته على موسوى گرمارودى که ترجمه کتاب قرآن ایشان کتاب سال شده و ترجمه نهج البلاغه او شایسته تقدیر شده مهمان برنامه خواهد بود.
 على موسوى گرمارودى در سال ۱۳۲۰ در قم به دنیا آمد. گرمارودى در چندین ‏دوره در عرصه شعر و ادبیات کشور حضور مؤثر داشته است و از پیشتازان شعر مذهبى امروز شناخته مى‌شود. وی با شاعر بزرگ معاصر اخوان ثالث نیز آشنایى و رفت و آمد داشت و اخوان شعرى نیز به نام او سروده بود.
 علاوه بر این؛ با پیروزی انقلاب اسلامی،‌ موسوی گرمارودی به همراه مرحومه طاهره صفارزاده  کانون فرهنگی نهضت اسلامی  را بنیاد نهاد و در سال 1385 به عنوان «چهره ماندگار بخش شعر» به وسیله بنیاد چهره‌هاى ماندگار انتخاب شد.
برخی از آثار على موسوى گرمارودى می توان به سرود رگبار، عبور، در سایه سار نخل ولایت، چمن لاله، خط خون، تا ناکجا، دستچین و صدای سبز اشاره کرد.
 وی افزود: برنامه تمام قد با هدف گفت‎وگو مفاخر ملی و چهره های ماندگار کشوری در حوزه های مختلف و بازنگری فردی، علمی و فرهنگی این افراد، تلاش دارد ضمن انتقال تجربیات آنها به جوانان و ایجاد خودباوری در این نسل، قدردان این قشر از جامعه باشد.
برنامه تمام قد شبکه رادیویی تهران جمعه ها از ساعت22 و 30 دقیقه به مدت یک ساعت با دعوت از چهره های برجسته و ماندگار فرهنگی، هنری، اجتماعی، اجتماعی و... همراه شنوندگان است.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین