کد خبر: 122000964
تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » بازخوانی«بهترین امید»اخوان ثالث در کتاب شب رادیو تهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
از روز شنبه 14 مرداد

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس صداو سیمای «آرتنا»،کتاب بهترین امید که قبل از انقلاب در انتشارات آگاه به چاپ رسیده، شناسنامه و شناختنامه ی زندگی و عقاید مهدی اخوان ثالث درباره زندگی و شعر و شاعری است و گزیده ای از اشعار او را هم دربردارد.
 شاعر بزرگ ایران در این کتاب، از چگونگی عشقش به موسیقی و این که چگونه پدرش با به وجود آوردن یک ماجرای ساختگی، مردی ژولیده و پریشان به نام فارابی را در سر راه او قرار داد تا او را از موسیقی بیزار کند، سخن می گوید و در پی آن، بطور مفصل ماجراهای کشانده شدنش به سمت شعر و شاعری را شرح می دهد.  
 محمدباقر رضایی نویسنده و کارشناس این برنامه گفت: عقاید اخوان ثالث درباره ی حضور و موقعیت شاعران در جامعه، بسیار طرفه و تند، اما خواندنی و شنیدنی است. او در این کتاب، زیبا و صریح از زندگی و عقاید شعری خود سخن گفته و خواننده شنونده را تا پایان، در لذت صادقانه رک گویی اش سهیم می کند.
 برنامه کتاب شب، کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که هرشب ساعت 23:30 با تهیه کنندگی رضا قربانی و روایت بهروز رضوی، کتاب های برتر ایران و جهان را برای مخاطبانش بازخوانی می کند. این برنامه از طریق سایت رادیو تهران، شبکه ایران صدا و اپلیکیشن تلفن همراه رادیو ، قابل دسترسی است.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین