کد خبر: 122112197
تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » نگاهی به کارنامه 8 بانوی فرهیخته جهان که جایزه جهانی گوهرشاد را دریافت کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دومین دوره جایزه جهانی گوهرشاد با معرفی و تقدیر از 8 بانوی نمونه جهان اسلام در زمینه های ایثار و شهادت، آموزشی، علمی و پژوهشی، مدیریت امور عمرانی، مدیریت کارآفرینی، امور فرهنگی و امور خیریه برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
نگاهی به کارنامه 8 بانوی فرهیخته جهان که جایزه جهانی گوهرشاد را دریافت کردند

به گزارش «قاصدنیوز»، دومین دوره جایزه جهانی گوهرشاد با معرفی و تقدیر از 8 بانوی نمونه جهان اسلام در زمینه های ایثار و شهادت، آموزشی، علمی و پژوهشی، مدیریت امور عمرانی، مدیریت کارآفرینی، امور فرهنگی و امور خیریه برگزار شد و 4 بانوی ایرانی به همراه بانوانی از کشورهای نیجریه، عراق، روسیه و کویت موفق به دریافت جایزه نقدی و مدال افتخار این جایزه ارزشمند در سال 2017 شدند.

 

در این مراسم که با حضور آیت ا... علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی، نماینده رهبر معظم انقلاب در افغانستان، فرماندار مشهد،معاون زیارت استانداری خراسان رضوی،اساتید حوزه علمیه خراسان و جمعی دیگر از مسئولان رضوی در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، «فردوس یاسین العوادی» معاون امور علمی و پژوهشی دانشگاه علوم اسلامی کربلا از کشور عراق به عنوان برگزیده بخش آموزشی، علمی و پژوهشی، «مهری یزدانی» از ایران در بخش ایثار و شهادت، «زهرا گیتی نژاد» از ایران در بخش مدیریت امور عمرانی، «بهجت افراز» از ایران در بخش مدیریت و کارآفرینی، «فرنگیس عنبری یزدی» از ایران در بخش امور خیریه، «زیلیشینا قاسموونا» از روسیه در بخش امور فرهنگی، «رباب علی دشتی» از کویت در بخش عمران و «بصیرت نبیری» از نیجریه در بخش مدیریت و کارآفرینی پس از بررسی های متعدد 17 داور بین المللی و از میان رزومه های ارسالی از 120 کشور مختلف، به عنوان بانوان نمونه دریافت جایزه جهانی گوهرشاد انتخاب شدند و ضمن دریافت لوح تقدیر و مدال افتخار، جایزه نقدی 8 سکه طلا را نیز دریافت کردند.

 

jpgfile_19598_583602_636372258016583764

نگاهی به کارنامه 8 بانوی فرهیخته جهان که جایزه جهانی گوهرشاد را دریافت کردند

*«فردوس یاسین العوادی» معاون علمی، پژوهشی دانشگاه علوم اسلامی کربلا، بانوی منتخب حوزه علمی، پژوهشی

 

*«زهرا گیتی نژاد» معلم و خیر مدرسه ساز  از ایران، بانوی منتخب مدیریت و امور عمرانی است. او به همراه تیمی از خیران تاکنون 250 مدرسه ساخته که 80 مدرسه از این تعداد در استان محروم سیستان و بلوچستان ساخته شده است.

 

*«بصیرت نهیبی» بانوی برگزیده بخش پزشکی و درمانی که در حال ساخت 10 بیمارستان در 10 کشور دنیا است.

 

* «زیلیشینا قاسموونا» از روسیه که در زمینه ترویج و گسترش فعالیت های اسلامی اقدامات قابل توجهی انجام داده است. 

 

*«مهری یزدانی» از کشورمان که همسر «مجتبی شاکری» جانباز دفاع مقدس است و به عنوان بانوی منتخب ایثار و شهادت، بیش از 30 سال از همسر جانباز خود پرستاری کرده است. وی همچنین در ساماندهی و یاری رسانی به همسر 300 نفر از جانبازان اعصاب و روان دوران دفاع مقدس ایفای نقش نموده است. وی جایزه نقدی خود را به مردم یمن و مدال خود را نیز به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

 

*«فرنگیس عنبری یزدی» بانوی منتخب امور خیریه که در جهت دستگیری از محرومان و کمک به خانواده های نیازمند، اقدامات قابل توجهی طی سال های متمادی انجام داده است. 

 

*«بهجت افراز» بانوی امدادگر و فعال اجتماعی در هلال احمر که طی سال ها علاوه بر فعالیت در حوزه های اجتماعی، کتاب هایی نیز در زمینه خانواده سرافرازان آزاده دوران دفاع مقدس به رشته تحریر درآورده است.

 

*«رباب علی دشتی» بانوی کویتی، بانوی منتخب امور عمرانی و سازندگی

 

 

منبع: خراسان

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین