کد خبر: 122195430
تاریخ انتشار: جمعه 13 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » آرتنا » آقاخانی بازیگران نمایش جدیدش را تغییر داد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
هم زمان با آغاز تمرینات نمایش؛

به گزارش چی 24 به نقل از آرتنا:

به گزارش سرویس سینما و تئاتر «آرتنا»،هفتِ عصرِ هفتمِ پاییز که در دل داستانی عاشقانه نقبی به زاویه‌هایی از زندگی قهرمان ملی تاریخ جنگ ایران و عراق، شهیدمحمد جهان‌آرا، می‌زند، از نیمه‌ی دوم شهریور 1396 با بازی رحیم نوروزی و لیلا بلوکات و محسن بهرامی روی صحنه خواهد رفت. پیش از این در اخبار نام کامبیز دیرباز و نگار فروزنده به‌عنوان بازیگران این اثر دیده شده بود. آقاخانی که تجربه‌های موفقی در نمایش‌های جنگی خود، بالاخص اجرای تکه‌های سنگین سرب، در کارنامه‌اش دارد، در خصوص این تغییر گفت: «کامبیز دیرباز و نگار فروزنده، که هر دو بازیگران بسیار خوب و قابل اعتنایی هستند، پیش از رسیدن من به نسخه‌ی نهایی متن و بر اساس مفروضات نویسنده در ترکیب کار قرار گرفته بودند، اما مسیر نگارش مرا به متن متفاوتی رساند.»
 
سرپرست گروه تئاتر پوشه افزود: «کامبیز دیرباز و نگار فروزنده به خاطر لطف بیش از حدشان به بنده و همچنین اعتماد و دوستی اجازه دادند که در خیالاتم نمایشنامه‌ام را با حضور آن دو نازنین روی صحنه ببینم. حتی از زوایایی برنامه‌هایمان را هم با هم هماهنگ کردیم و این منّتی‌ست که تا ابد در قاموس همکاری و دوستی در دل و ذهن من خواهد ماند. اما با مشورت با خود آن عزیزان و همچنین نگاه جدید تزریق‌شده به متن حضور ترکیبی متفاوت الزامی و گریزناپذیر است.»
 
نویسنده و کارگردان زنانی که به بزها خیره شده‌اند و زمین مقدس در پایان اشاره کرد: «من بازی‌های رحیم نوروزی و حضور خاص لیلا بلوکات را بسیار دوست دارم و برای این همکاری مدت‌ها دورخیز کرده بودم و چقدر خوشحالم که این نمایش بهانه‌ای شد تا با دو دوست قدیمی و توانمند همکاری داشته باشم. اولین بار عزم همکاری با رحیم نوروزی سال 1382 شکل گرفت که متأسفانه تقدیر من مانع از حضور او در روزهای زرد شد. خود من از همین روزهای آغاز تمرین‌های کارم هیجان دیدن درخشش این دو بازیگر را روی صحنه دارم.»
 
هفتِ عصرِ هفتمِ پاییز به‌عنوان سومین حلقه از تریلوژی پرتره‌نگاری‌های جنگِ آقاخانی محسوب می‌شود که پس از کابوس شب نیمه‌ی آذر و تکه‌های سنگین سرب شهریور ماه امسال در تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین