کد خبر: 123155121
تاریخ انتشار: سه شنبه 17 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » گزارش کار سال اول دوره نمایندگی خود را به مردم ارائه دهید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

جمعی از تشکل ها و شخصیت های مشهدالرضا (علیه السلام) در نامه ای به نمایندگان منتخب مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از آنها خواستند گزارش کار سال اول دوره نمایندگی خود را به مردم ارائه دهند.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
گزارش کار سال اول دوره نمایندگی خود را به مردم ارائه دهید

به گزارش «قاصدنیوز»، جمعی از تشکل‌ها و شخصیت‌های مشهدالرضا (علیه‌السلام) در نامه‌ای به نمایندگان منتخب مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از آنها خواستند گزارش کار سال اول دوره نمایندگی خود را به مردم ارائه دهند. متن این نامه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

"مسئولان بلندپایه کشور، قوای سه گانه، از خود رهبری تا آحاد مأموران و مدیران، همه باید پاسخگو باشند؛ پاسخگوی کار خود، پاسخگوی تصمیم خود، پاسخگوی سخنی که بر زبان آورده اند و تصمیمی که گرفته‌اند." مقام معظم رهبری

 

نمایندگان محترم مردم شریف مشهد و کلات در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی:

سلام علیکم؛

مجلسی که مظهر حضور و اراده مردم در صحنه‌های گوناگون اقتصادی و سیاسی است، اگر چه دل در گرو قدرت برگرفته از آرای مردم دارد؛ اما امانتداری این «قدرت» که از سازوکار جمهوریت نظام اسلامی به نمایندگان منتقل شده است لوازمی دارد که عدم التزام به آن‌ها ممکن است پایه‌های مردم‌سالاری دینی را تضعیف کند.

 

از جمله الزامات این است که آحاد مردم، نظرات، عملکرد و رویکردهای نمایندگانشان را بدانند تا امکان نقد، بررسی، تنبیه و یا تشویق این عملکرد وجود داشته باشد.

 

از طرف دیگر، گزارش عملکرد خستگی ناپذیر شما بزرگواران، قطعا سبب دلگرمی بیش از پیش مردم نسبت به انتخابشان و همچنین سازوکارهای جمهوری اسلامی می‌شود.

 

اکنون که بیش از یک سال از امانتی که مردم به شما سپرده‌اند می‌گذرد، شایسته است که عملکرد این یک سال مورد «پرسشگری» نخبگان و آحاد مردم و «پاسخگویی» منتخبین قرار گیرد.

 

از آن‌جا که متاسفانه پایگاه اینترنتی مجلس شورای اسلامی، و دیگر خبرگزاری‌ها و همچنین پایگاه‌های اطلاع‌رسانی شخصی شما فاقد اطلاعات دسته بندی شده و کامل از این یکساله بود، لذا افراد و تشکل‌های مردمی ذیل، خواهان ارائه گزارشی از عملکرد جنابتان که حداقل حاوی نکات زیر است، می‌باشند.

 

بدان امید که این گزارش‌ها ماحصلی جز گشایش امور مهمه مملکت اسلام نداشته باشد، اعتماد مردم را به شما بزرگواران مضاعف نموده و حمایت افراد وتشکل‌ها را در مناسبات پیش‌رو تثبیت نماید. 

 

در حوزه قانون‌گذاری و نظارت:

➖ تعداد و جزئیات رأی موافق، مخالف یا ممتنع جنابعالی به طرح‌ها و لوایح (حداقل مهم‌ترین‌ها)

➖ تعداد و جزئیات طرح‌های پیشنهادی توسط جنابعالی و سرانجام آن

➖ تعداد و جزئیات درخواست تحقیق و تفحص توسط جنابعالی (همچنین عضویت در کمیسیون‌های تحقیق و تفحص)

➖تعداد تذکرات کتبی و سوالات از مسئولین اجرایی کشور (بعلاوه موضوعات سوال‌ها و تذکرها و این‌که آیا از جواب مسئولین به سوالات، قانع شدید یا نه؟)

➖ تعداد نطق میان دستور و تذکرات قانون اساسی (بعلاوه موضوعات آن‌ها)

➖تعداد غیبت ها در صحن علنی (با ذکر موجّه و غیر موجّه بودن)

➖ عضویت در کمیسیون‌های مجلس (نام کمیسیون و تعداد جلسات شرکت کرده)

➖ عضویت در فراکسیون‌های مجلس (نام فراکسیون و تعداد جلسات شرکت کرده)

➖ تعداد درخواست استیضاح وزیران (به همراه نام وزیر) و جزئیات رأی جنابعالی در جلسه استیضاح

➖ اقدامات جنابعالی نسبت به موضوعات مهم یکسال اخیر (شامل: اقتصادمقاومتی/حقوق‌های نجومی/برنامه ششم توسعه/اشتغال/برجام/قراردادهای نفتی/سند۲۰۳۰)

 

در حوزه انتخابیه:

➖ تعداد دیدارها و سخنرانی‌های مردمی جنابعالی

➖ تعداد و موضوع بازدیدهای جنابعالی از معضلات حوزه انتخابیه

➖ تعداد و موضوع پیگیری‌های انجام شده توسط شخص جنابعالی از مسئولین شهری، استانی و ملّی درباره حل معضلات حوزه انتخابیه و سرانجام آن‌ها

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین