کد خبر: 124061935
تاریخ انتشار: یکشنبه 22 مرداد 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » ولنگاری جایی در دانشگاه آزاد ندارد/ به جای گزارش ساختمان سازی بگویید کدام مشکل کشور را حل کرده اید/ دانشگاه آزاد را نمی توان طایفه ای اداره کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دانشگاه آزاد را نمی توان طایفی اداره کرد چون در این صورت هرکسی راه خودش را خواهد رفت.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
ولنگاری جایی در دانشگاه آزاد ندارد/ به جای گزارش ساختمان‌سازی بگویید کدام مشکل کشور را حل کرده‌اید/ دانشگاه ‌آزاد را نمی‌توان طایفه‌ای اداره کرد

به گزارش «قاصدنیوز»، فرهاد رهبر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی و مشهد در سالن آمفی تئاتر دانشکده مهندسی واحد مشهد سخنانی ایراد کرد که اهم آن در ادامه می‌آید:

 

*نهال دانشگاه آزاد در 30 سال قبل به اراده امام راحل و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ایجاد شد و با زحمت مسئولان امروز بارور شده است. امروز شاهدیم که مسئولیت دانشگاه آزاد خراسان رضوی و مشهد از عباس شیخ الاسلامی به مهدی ملک نژاد می‌رسد.

 

*تودیع و معارفه یک اصطلاح و به تعبیر من این مراسم امروز تودیع و معارفه نیست بلکه به معنای همکاری بین مسئولان دانشگاه آزاد است.

 

*عملکرد دانشگاه آزاد در زمینه آموزشی از مدت تاسیس خود تا کنون خوب بوده منتهی باید توجه داشت آنچه که ما را تعالی می‌رساند ایمان و علم است. چنانچه علم و یا ایمان دچار نقص شوند به اهداف مورد نظر امام راحل در خصوص دانشگاه آزاد نخواهیم رسید، تا کنون با نواقص و موافقیت‌های توانسته‌ایم به قله‌هایی برسیم؛ اما هنوز با قله رفیع مد نظر فاصله داریم.

 

*دانشگاه‌ها امروز رسالت خود در امر آموزش و پژوهش را انجام می‌دهند؛ اما باید فکر کنیم که این آموزش و پژوهش در راستای کدام یک از نیازهای جامعه باید انجام شود.

 

*چند درصد از مقالات دانشگاهی توانسته‌اند تبدیل به ثروت شوند، متاسفانه مقالات دانشگاهی فقط برای چاپ در مجلات تولید می‌شود. چنانچه پایانامه و رسالت های دانشجویی را بررسی کنید، می‌فهمید که بسیاری از آنها کپی شده‌اند.

 

*سرمایه دانشگاه آزاد فقط به ایجاد ساختمان نیست بلکه در نیروی انسانی آن است و باید ببینیم که تا به امروز چقدر از این سرمایه استفاده کرده‌ایم.

 

*به جای این‌که گزارش در خصوص ساخت چند ساختمان برای دانشگاه بدهید باید ببیند که چند تا مسئله کشور را حل کرده‌‌اید.

 

*در حال حاضر دانشگاه‌ آزاد نیروی انسانی ارزان و پتانسل‌های عظیمی را در اختیار دارد؛ اما از آنها بهره‌برداری خوبی نشده است.

 

* فضای فرهنگی و علمی این دانشگاه خوب است؛ اما هنوز از منویات امام راحل، مقام معظم رهبری و مرحوم آیت‌الله هاشمی فاصله داریم.

 

*رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نقد از گود برداری زمین چمن دانشگاه آزاد مشهد که بر خلاف نظر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود، خاطرنشان کرد: در حالی مسئولان این دانشگاه ادعا می‌کنند که نباید مرحوم آیت الله هاشمی را فراموش کرد که خود دستور او مبنی بر عدم گود برداری را عملیاتی نکردند.

 

* دانشگاه ‌آزاد را نمی‌توان طایفی اداره کرد چون در این صورت هرکسی راه خودش را خواهد رفت.

 

* خبر رسیده یک نفر در فلان واحد دانشگاه آزاد با ورود به سیستم آموزش نمره‌ای را درست کار ی کرده است. نمره ناموس دانشگاه آزاد است و چنین اتفاقاتی اعتباری دانشگاه را از بین خواهد برد، بنابراین باید خیلی مراقب باشیم.

 

* دانشگاه آزاد بزرگ شده و طبعتا هزینه های آن نیز افزایش یافته است بنابراین باید مدیریت در هزینه ها داشته باشیم که این کار را ابتدا از خودمان شروع کرده‌ایم.

 

* باید تلاش کرد که جانشینی برای درآمد شهریه ایجاد کنیم و باید از درآمد پژوهش، شرکت‌های دانش بنیان و تولید علم به ثروت بهره ببریم.

 

*تجربه ثابت کرده که دانشگاه آزاد می تواند ابزاری برای نجات کشور و کاهش بیکاری باشد.

 

*محیط دانشگاه آزاد باید سیاسی باشد؛ اما نباید جولانگاه احزاب و جریانات مختلف سیاسی شود.

 

*ولنگاری در دانشگاه آزاد جایی ندارد. فضای فرهنگی در دانشگاه آزاد مشهد باید در شان این شهر باشد. در خصوص مسائل فرهنگی در دانشگاه نه انبساط و نه انقباض بلکه باید تعادل باشد.

 

*رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان سخنان خود از زحمات شیخ الاسلامی در طی سه سال اخیر تشکر کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین