کد خبر: 126713977
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » استفاده از تولیدکنندگان استان برای تامین لباس فرم دانش آموزی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: بیش از 220هزار دانش آموز در استان قم نیازمند لباس فرم هستند که نزدیک به 18میلیارد تومان گردش مالی به همراه دارد و توانستیم با درگیر کردن همه تولیدکنندگان استان تمام لباس های فرم را از خود استان تامین کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، حمیدرضا شیخ‌الاسلام در قم، با اشاره به اینکه نهضت سواد آموزی دارای شاخص‌ها و آیتم‌های بسیاری است، اظهار کرد: خوشبختانه استان قم موفق به کسب رتبه مطلوب و قابل تقدیر در نهضت‌های 23گانه سواد آموزی شده است.

وی با بیان اینکه امسال نخستین سالی است که وظیفه تامین لباس فرم دانش آموزان را به عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت گذاشتیم، عنوان کرد: بیش‌ از 220هزار دانش آموز در استان قم نیازمند لباس فرم هستند که نزدیک به 18میلیارد تومان گردش مالی به همراه دارد و توانستیم با درگیر کردن همه تولیدکنندگان استان تمام لباس‌های فرم را از خود استان تامین کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از شرکت 102هزار دانش آموز از مجموع 148هزار دانش آموز استان در مسابقات فرهنگی، هنری و قرآنی مدارس خبرداد و گفت: خوشبختانه دانش آموزان استان قم توانستند هم در بین دانش آموزان دختر و هم در بین دانش آموزان پسر ربته اول کشور را در این مسابقات کسب کنند.

وی یادآور شد: تهیه کتابچه‌های احکام متناسب با سن دانش آموزان و توضیح مسائل آن توسط ائمه جماعت مدارس در بین دو نماز و بیان بخشی از مسائل و مشکلات دوره سنی دانش آموزان از دیگر اقداماتی است که در راستای پرورش دانش آموزان انجام شد.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اینکه استان قم یکی از معدود استان‌هایی است که تمام ائمه جماعت مدارس روحانی هستند، مطرح کرد: متاسفانه بدلیل مشکلات مالی حدود 30درصد حق القدم روحانیون ائمه جماعت مدارس را نتوانسته‌ایم پرداخت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در منطقه پردیسان با کمبود مدرسه مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: در شهرک ایثار نزدیک به هزار واحد دولتی درحال ساخت است که متاسفانه در این منطقه نیز هیچ فضای آموزشی وجود ندارد.

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان قم افزود: در مجموعه روبه روی بوستان علوی نیز برای امسال نزدیک به 240 واحد آماده تاسیس و برای سال آینده نزدیک به 300واحد درحال ساخت است که در شعاع  5 کیلومتری این واحدها نیز هیچ مدرسه ای وجود ندارد.

وی از افتتاح مجموعه آموزشی و فرهنگی در شهرک قدس یاد کرد و گفت: در سه سال گذشته استان قم بالاترین میزان تراکم دانش آموز و کمترین میزان فضاهای آموزشی در سطح کشور را داشت ولی امسال به همت خیرین مدرسه‌ساز استان و خارج از استان با  هفت پله سعود به رتبه 25 کشور رسیدیم.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین