کد خبر: 126728556
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » ضرورت ایجاد فروشگاه صنایع دستی در مجتمع های گردشگری در قم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان صنایع دستی، سفال و سرامیک استان قم گفت: مجتمع های گردشگری در استان باید فروشگاه صنایع دستی داشته باشند و شاهد استفاده از صنایع دستی در داخل این مجتمع ها باشیم.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، علی اصغر قربانی مطلق در قم با اشاره به فعالیت آموزشگاه‌های صنایع دستی در شهر قم اظهار کرد: آموزشگاه‌هایی در این زمینه در این شهر فعال هستند تا نسل جدید هنرمندان صنایع دستی قم تربیت شوند.

 وی ادامه داد: 70 کاشی ساز معرق در شهر قم داریم، این کاشی سازان در زمینه تزئین مساجد در نقاط مختلف ایران و جهان فعالیت هستند، البته کاشی سازان معرق را در شهر اصفهان هم داریم و این شهر مرکز صنایع دستی در کشور است.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان صنایع دستی، سفال و سرامیک استان قم افزود: تولید کنندگان صنایع دستی استان تولیداتشان را در شهرهای دیگر کشور هم عرضه می‌کنند، در گذشته کارگاه‌های تولید سفال زیادی در شهر قم داشتیم و هنرمندان صنایع دستی استان نیاز به یک مرکز عرضه مستقیم برای فروش تولیداتشان دارند.

قربانی مطلق، مردم را دوستدار صنایع دستی دانست و تصریح کرد: قیمت صنایع دستی در کشورمان بالا نیست، صنایع دستی ایران تنوع زیادی دارد و صنایع دستی ارزان تر از بسیاری از اجناس دیگر در کشور است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مجتمع‌های گردشگری در استان قم باید فروشگاه صنایع دستی داشته باشند و شاهد استفاده از صنایع دستی در داخل این مجتمع‌ها باشیم، تحقق چنین مساله ای افزایش تقاضا برای خرید صنایع دستی را در استان به دنبال دارد.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین