کد خبر: 126760191
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » لطفا بوق نزنید!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: بوق زدن های بی جا را می توان یکی از آلودگی های صوتی این روزهای جوامع دانست، مشکلی که هر روز بیشتر و بیشتر نمایان می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، تا حالا شده بخواهید از خیابان عبور کنید و نیمی از خیابان را هم رد کرده باشید و تاکسی‌ها و ماشین‌های شخصی که مسافرکشی می‌کنند چندین‌بار برای شما بوق بزنند تا شما را سوار کنند؟

تا حالا پیش آمده که وقتی از سرکار خسته به سمت منزل در خلاف جهت خیابان درحال حرکت هستید، برای شما بوق بزنند تا شما را سوار کنند؟

و یا مثلا وقتی در خیابان در گوشه پیاده‌رو منتظر کسی ایستاده باشید و از بوق زدن بیش‌از اندازه تاکسی‌ها خسته شوید؟

خب اگر این افراد به دنبال تاکسی بودند به جای اینکه وسط خیابان بایستند، خلاف جهت خیابان حرکت کنند و در گوشه پیاده‌رو بایستند می‌آمدند در گوشه خیابان و خودشان برای تاکسی دست تکان می‌دادند.

تا حالا شده پشت چراغ قرمزها، چهارراه‌ها و یا در مسیر خیابان ماشینی ببینید که خاموش شده است!

واکنش دیگر ماشین‌ها در این موقعیت چیست؟

دست خود را روی بوق گذاشته و فشار می‌دهند، آیا این بوق زدن‌ها موجب زودتر روشن شدن آن ماشین می‌شود و یا آن راننده خوابش برده است و می‌خواهند او را متوجه سازند که ماشینش خاموش شده است؟خیر این بوق زدن‌ها فقط موجب می‌شود راننده دست‌پاچه شده و یک ایراد ساده ماشین را نیز نتواند برطرف کند.

با وجود اینکه شاید اکثر مردم در موارد فوق باهم تفاهم داشته باشند و بگویند واقعا دلیل این همه بوق زدن و ایجاد آلودگی صوتی چیست؟ ولی وقتی که خودشان هم پشت فرمان ماشین می‌نشینند همه چیز را فراموش کرده و برای کوچک‌ترین اتفاقی دست خود را روی بوق گذاشته و فشار می‌دهند.

لطفا بی جا بوق نزنید، تا علاوه‌ بر بیماران بیمارستانی و بیمارانی که در خانه خود استراحت می‌کنند مردمی که در خیابان درحال خرید و یا تردد هستند نیز آسایش داشته باشند.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین