کد خبر: 126760941
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » کاهش تولید فرش دستباف در کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف قم گفت: روز به روز وضعیت صنعت فرش دستباف اسفناک تر می شود و تولیدات این صنعت کاهش پیدا می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، ابوالفضل رجبیان در قم با اشاره به وضعیت صادرات فرش کشورمان به آمریکا اظهار کرد: این کشور یکی از بازارهای اصلی صادرات فرش ایران است، آمریکا برای چندین سال واردات فرش کشورمان را تحریم کرد.

وی ادامه داد: صنعت فرش دستباف در ایران با میلیون‌ها نفر ارتباط دارد و مدیران کشورمان باید بیش از این از صنعت فرش دستبافت حمایت کنند، این صنعت اشتغالزایی زیادی را در روستاها دارد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف قم افزود: روز به روز وضعیت صنعت فرش دستباف اسفناک تر می‌شود و تولیدات این صنعت کاهش پیدا می‌کند، در گذشته چندین پاساژ در شهر قم متعلق به صنعت فرش دستباف بود، اما اکنون در تنها پاساژ فرش در قم هم فعالیت کم است، متاسفانه کسی نگران این وضعیت نیست.

رجبیان با اشاره به مشکل وضع مالیات بر ارزش افزوده بر فرش دستباف اظهار کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی پیگیری‌هایی را داشته است تا چنین مالیاتی بر روی فرش دستباف وضع نشود.

وی خاطرنشان کرد: امضای برجام اثرات مثبتی را برای صنعت فرش دستباف در حوزه جابه جایی پول و نیز ورود دوباره به بازار آمریکا داشت، این کشور یکی از خریداران بزرگ فرش دستباف کشورمان است، اما هنوز در صادرات فرش دستباف ایران به آمریکا مشکلاتی وجود دارد.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین