کد خبر: 126784080
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » تولید ۸۹ هزار گل و گیاه در منطقه 3
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: از ابتدای سال جاری ۸۹ هزار گلدان از انواع گل و گیاه در منطقه سه تولید شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، پیام جوادیان با اشاره به میزان و نوع گل‌های تولید شده در منطقه سه اظهار کرد: هشت هزار گل شامل ختمی، شاه پسند، کاغذی و شمعدانی و ۷۰ هزار گلدان از گل‌های فصلی و پیازی شامل رعنا زیبای پاکوتاه و پا بلند، کروپسیت، مارگریت، ناز آفتابی، آفتابگران زینتی، اطلسی و گل تکمه ای از جمله تولیدات این منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه این گیاهان در گلخانه فدک به وسعت دو هزار و۵۰۰ مترمربع تولید شده است خاطرنشان کرد: خزانه نشاء کاری به وسعت ۲۰۰ مترمربع نیز در این منطقه موجود است که از ابتدای سال سه مرتبه کاشت به وسعت ۶۰۰ مترمربع در آن انجام شده است.

وی تولید 5 هزار گلدان فرانکینیا، 2 هزار گل ابری نقره ای، 3 هزار گلدان گل کلم زینتی و هزار گیاه رزماری را در این منطقه مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: بیشترین تولیدات گلخانه از بهمن ماه تا اردیبهشت است و با توجه به گرمای هوا از ۱۵ خردادماه تا اواخر شهریورماه کاشت انجام نمی‌شود و به مسائل زیربنایی از جمله لوله گذاری آب و تجهیز بوستان‌ها پرداخته می‌شود و از ابتدای مهرماه توزیع نهال در مدارس انجام می‌شود.

وی بیان کرد: البته از نهال‌ها نیز به صورت خزانه نگهداری می‌شود و به لحاظ ماندگاری و مقاومت بیشتر درختان دو تا سه ساله خریداری شده است.

جوادیان با بیان اینکه در گذشته به طور عمده در فضاهای سبز قم چمن کاری انجام می‌شد گفت: اما با توجه به منابع آبی کمتر کاشته می‌شود و هم اکنون به صورت محدود و در خزانه کاشته می‌شود و برش می‌خورد و انتقال داده می‌شود و به عنوان مثال چمن کاری بوستان بنیادی به این روش و به صورت لکه ای انجام شد.
انتهای پیام / 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین