کد خبر: 126792402
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » برگزاری طرح دوست علمی ویژه 200 دانش آموز در استان قم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: دبیر شورای علمی بنیاد نخبگان استان قم گفت: تاکنون طرح دوست علمی ویژه 200 نفر دانش آموز استان قم برگزار شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:
به گزارش قم نیوز، حسین شیرازی امروز با اشاره به طرح دوست علمی اظهار کرد: تاکنون چهار دوره طرح دوست علمی برگزار شده که در مجموع 200 نفر دانش‌آموز متوسطه اول و دوم زیر پوشش طرح دوست علمی قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: طرح دوست علمی دوم و سوم شهریور امسال نیز در خانه علوم و فنون برگزار شد که 45 نفر دانش‌آموز پسر پایه هفتم تا نهم در قالب 25 نفر دانش‌آموز رشته علوم ریاضی فیزیک و تجربی و 20 نفر دانش‌آموز رشته علوم انسانی در این طرح شرکت کردند.

دبیر شورای علمی بنیاد نخبگان استان قم با اشاره به شاخص‌های انتخاب دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح گفت: دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح دوست علمی باید علاقه و توانمندی زیاد به رشته علمی مورد نظر داشته باشند و در مسابقات و تورنمت‌های علمی موفقیت لازم را کسب کنند.

وی حضور فعال و موفق دانش‌آموز در المپیاد علمی باشگاه دانش‌پژوهان، کسب نمرات بالا و رضایت دبیر از حاصل عملکرد دانش‌آموز در درس مربوطه و تأکید بر رعایت ضوابط و قوانین اردوها از طرف دانش‌آموزان منتخب را از دیگر شاخص‌های انتخاب دانش‌آموزان ذکر کرد.

شیرازی با بیان اینکه طرح دوست علمی امسال با حضور 45 نفر از دانش‌آموزان مستعد، هشت نفر از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح در سال 95 و سه نفر از نخبگان و استعدادهای برتر به عنوان دوست علمی برگزار شد گفت: این برنامه در راستای شناسایی استعداد و تقویت انگیزه در زمینه موفقیت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان در دستور کار قرار گرفت تحقیقات کاربردی برای انجام کارگروهی و کارآفرینی و آزمایشات جذاب در دستور کار طرح بود.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح راهکارهای موفقیت به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود اهمیت تلاش در موفقیت انسان، تعریف و رمز موفقیت و روش تفکر و پژوهش برای دانش‌آموزان تبیین می‌شود و برنامه‌­های شاد و جذاب مانند مسابقه و استخر برای آنها برگزار شد.

دبیر شورای علمی بنیاد نخبگان استان قم عنوان کرد: دانش‌آموزان در این طرح در زمینه کارهای تیمی و گروهی تجربه کسب می‌کنند و با مرکز خانه علوم و فنون و تجهیزات آن آشنا می‌شوند.

انتهای پیام/ 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین