کد خبر: 126911961
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » افتتاح 12پروژه احداث و نوسازی مدارس توسط خیرین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: خیرین در عرصه ساخت و نوسازی مدارس فعالیت بسیار بالایی دارند و همزمان با شروع سال تحصیلی 12 پروژه احداث و نوسازی مدارس را که با همت و تلاش مستقیم خیرین انجام گرفته است افتتاح می کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، محسن پورگلیان در قم با اشاره به مدت زمان اندک باقیمانده تا شروع سال تحصیلی اظهار کرد: تکمیل و نوسازی مدارس قبل از شروع سال تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مدارسی که وضعیت مناسبی ندارند استاندارد سازی شده و امکانات لازم برای تحصیل دانش آموزان فراهم شده باشد.

وی با بیان اینکه امسال از لحاظ اعتباری در وضعیت مناسبی نیستیم، عنوان کرد: امسال تنها سالی است که به دلیل عدم وجود اعتبار آموزش و پرورش در راستای تعمیرات مدارس و استاندارد سازی آن‌ها فعالیتی انجام نداده درحالی که بسیاری از مدارس در شرایط نامطلوبی دانش آموز پذیرفته‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم خاطرنشان کرد: خوشبختانه خیرین در این عرصه فعالیت بسیار بالایی دارند و همزمان با شروع سال تحصیلی 12 پروژه احداث و نوسازی مدارس را که با همت و تلاش مستقیم خیرین انجام گرفته است، افتتاح می‌کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی مدارس استان قم بحث انشعابات است، مطرح کرد: بسیاری از مدارس استان از لحاظ تجهیزات بسیار وضعیت نا مناسبی دارند و امکان خرید تجهیزات به ویژه تجهیزات الکترونیکی با اوراق یک ساله وجود ندارد.

پورگلیان با اشاره به تامین اعتبار ساخت استخر ویژه دانش آموزان در سفر مقام معظم رهبری به استان قم تصریح کرد: برای ساخت این استخر تاکنون نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه شده و فقط به دلیل نبود اعتبار 20 میلیون تومانی در بحث انشعابات این استخر به بهره‌برداری نرسیده است.

وی از تفاهم نامه شهرداری و آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: طی این تفاهم نامه در بحث تمدید آسفالت مدارس آموزش و پرورش باید قیر مورد نیاز را تامین کرده و شهرداری آسفالت مدارس را انجام دهد و امیدواریم همکاران ما در شهرداری در این عرصه اهتمام کافی را داشته باشند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم در پایان یادآور شد: سال گذشته از بخش ملی برای استاندارد سازی تجهیزات مدارس 5 میلیارد تومان اعتبار دریافت شد ولی متاسفانه امسال بودجه‌ای در این راستا دریافت نشده است.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین