کد خبر: 126944536
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » کاهش بیماری درختان با استفاده از شیوه های طبیعی در قم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: نوارهای زرد رنگی که به درختان شهر متصل شده است به منظور حفاظت درختان از شر آفات و بیماری هاست.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، پیام جوادیان با اشاره به پلاستیک‌های زرد رنگی که به درختان معابر متصل شده است اظهار کرد: این نوار زرد رنگ برچسب آفت و حشرات است.

وی گفت: درختان ون یا زبان گنجشک، نارون و زیتون تلخ با گرم شدن هوا معمولاً دچار آفت و بیماری می‌شوند که از پایین درخت به بالا می‌آید و ما در مسیر راه آفت‌ها این نوارها را قرار می‌دهیم که بیماری به برگ‌ها نرسد و این نوار زرد مانند ترمز اضطراری عمل می‌کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به دیگر آثار نوارهای زردرنگ بر روی درختان اظهار کرد: این نوارها یک نوع پیش مبارزه با آفت‌ها به شمار می‌روند که در کاهش بیماری درختان بسیار مؤثر بوده است.

وی با بیان اینکه اقدام به سم پاشی پس از مرحله نوار زرد است افزود: این اقدام به این دلیل است که سم پاشی‌های زیاد موجب مقاوم شدن آفت درخت می‌شود در مرحله نخست با این نوارها مانع تولید لارو در درخت و در مرحله دوم از سموم شیمیایی استفاده می‌شود.


انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین