کد خبر: 126948833
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » آیت الله سعیدی: حرکت در مسیر آرمان ها وابسته به تبعیت از ولایت فقیه است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر اینکه باید قدردان ولایت فقیه باشیم، گفت: تا کنون با تکیه بر ولایت توانستیم در راه خود ثابت قدم بمانیم چرا که استمرار حرکت در مسیر آرمان های اسلام به استمرار تبعیت از ولایت فقیه وابسته است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با نیروهای قرارگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم کریمه اهل بیت(س) انجام شد، انتخاب نام حضرت معصومه(س) برای قرارگاه پدافند هوایی را اقدام شایسته‌ای دانست و تصریح کرد: اینکه مجموعه‌ای به اهل بیت(ع) منتسب است جای افتخار دارد اما این مجموعه باید نسبت به عملکرد خود نیز مراقبت داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه از شهر مقدس قم در روایات مختلف به عنوان حرم اهل بیت(ع) نام برده شده است، اضافه کرد: این شهر نسبت به دیگر شهرها از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که باید قدردان این ویژگی‌ها باشیم.

امام جمعه قم با بیان اینکه شرافت و ارزش خادمان شهر کریمه اهل بیت(س) نسبت به شرافت و ارزش کار دیگران متفاوت است، عنوان کرد: خداوند متعال آسمان و زمین را در اختیار بشر قرار داده است اما بشر باید برای کاربردی شدن این سرمایه‌ها و ثروت‌ها تلاش کند.

وی به برخی از نعمت‌های الهی در راستای تامین رفاه و امنیت انسان اشاره کرد و گفت: انسان‌ها باید از سرمایه‌هایی که سبب رفاه و امنیت می‌شود به خوبی مراقبت کنند.

سعیدی با بیان اینکه روحیه نژادپرستی در ترامپ به خوبی قابل مشاهده است خاطرنشان کرد: اکنون سرمایه‌های بسیاری برای تخریب و کشتار استفاده می‌شود اما اگر از این سرمایه‌ها برای اهداف مثبت استفاده می‌کردند اکنون جامعه بشری به بسیاری از پیشرفت‌ها می‌رسید؛ عملکرد شخصیت‌هایی با افکار شیطانی جامعه بشری را محدوده کرده است.

وی با بیان اینکه در فرهنگ دینی اسلام تجاوز و حمله از ماموریت‌ها و افتخارات نیست، اظهار کرد: اهل بیت(ع) در دوران زندگانی خود از فتوحات سپاه اسلام راضی نبودند چرا که فتح نظامی و تجاوز نمی‌تواند کاربردی داشته باشد بلکه حمله راهبردی با رویکرد تسخیر افکار ماندگار است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر اینکه باید قدردان ولایت فقیه باشیم، یادآور شد: تا کنون با تکیه بر ولایت توانستیم در راه خود ثابت قدم بمانیم چرا که استمرار حرکت در مسیر آرمان‌های اسلام به استمرار تبعیت از ولایت فقیه وابسته است.

وی با اشاره به اینکه به برکت مقاومت و رشد سربازان اسلام جبهه‌های نبرد با ظالم به خارج از مرزهای نظام اسلامی رسیده است، اضافه کرد: اکنون در مرز فلسطین، سوریه، لبنان و کشورهای دیگر با ظالم مقابله می شود چرا که به تعبیر قرآن کریم مسلمان ظلم‌پذیر و ظالم نیست.

سعیدی از حفظ امنیت کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های تشکیل پدافند هوایی یاد کرد و گفت: آسمان ایران یکی از امن‌ترین آسمان‌هاست چرا که روزانه هزار پرواز در این آسمان با اجازه نظام اسلامی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اینکه هیچ پرنده‌ای بدون اجازه حق تردد در آسمان را ندارد نشان از قدرت نظام اسلامی است؛ هر چند ایران به دنبال تجاوز به هیچ کشوری نیست و ندای صلح و امنیت را سر می‌دهد اما اقتدار و آمادگی نظامی به عنوان یک اولویت مهم مطرح است.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه اسلام خواستار صلح و امنیت کل جهان است، عنوان کرد: این موضوع به معنای بی‌توجهی نسبت به تهاجم دشمن نیست.

سعیدی از رزمایش به عنوان راهکاری برای نمایش اقتدار و افزایش آمادگی نیروهای مسلح نام برد و ادامه داد: قرارگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) باید نسبت به اجرای رزمایش‌های قدرت اهتمام ویژه داشته باشد.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین