کد خبر: 126957305
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » اشتغال 29 هزار نفر در فرش دستباف قم/نمایشگاه دائمی فرش در آستانه افتتاح
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از اشتغال 29 هزار نفر در فرش دستباف خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، احمد ذاکری در حاشیه بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف تهران، به برگزاری هر ساله نمایشگاه بین المللی فرش دستباف اشاره کرد و افزود: در سال جاری نیز از استان قم 94 تولید کننده برتر استان در این نمایشگاه حضور فعال دارند و مساحتی بیش از 4 هزار متر مربع از نمایشگاه در اختیار تجار و تولیدکنندگان فرش دستباف استان قم قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 9 درصد جمعیت شاغل در استان در مشاغل وابسته به فرش دستباف مشغول به کار هستند افزود: طبق آمار از 321 هزار و 175 نفر شاغل در استان حدود 29 هزار نفر به کار فرش دستباف اشتغال دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در ادامه تصریح کرد: استان قم سهم 20 درصدی از کل صادرات فرش دستباف کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به بحث آموزش قالیبافان استان افزود: این سازمان در سال 95 به مسئله آموزش توجه جدی داشته و در همین راستا 40 هزار نفر ساعت کلاس آموزشی ویژه فرش دستباف در استان قم برگزار کرده است که این دوره‌ها شامل آموزش بافندگی، بازاریابی، تعمیرات قالی ابریشم و قالیشویی است.

ذاکری در پایان با اشاره به تکمیل نمایشگاه فرش دستباف استان که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است گفت: این پروژه قابل بهره برداری بوده و کار ساخت آن به پایان رسیده است که در حال بررسی شرایط برای برگزاری مراسم افتتاحیه هستیم و در صورت مهیا بودن شرایط نمایشگاه فرش استان امسال در ساختمان جدید التاسیس افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین