کد خبر: 126994619
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » رشد 7 درصدی ویزیت بیماران در مراکز درمان تامین اجتماعی قم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم از ویزیت بالغ بر 303 هزار نفر در مراکز درمان تامین اجتماعی در چهار ماه نخست امسال و رشد هفت درصدی آن خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:
به گزارش قم نیوز، داوود علیمحمدی امروز با اشاره به مراکز فعال تأمین اجتماعی اظهار کرد: اکنون چهار مرکز بیمارستان امام رضا، دی کلینیک دکتر غرضی، پلی کلینیک 22 بهمن و پلی کلینیک بوعلی زیر نظر مدیریت درمان تامین اجتماعی فعال هستند.

وی با بیان اینکه روزانه نزدیک 6 هزار نفر به چهار مرکز تأمین اجتماعی مراجعه می‌کنند اظهار کرد: اکنون در قم 135 پزشک به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی خدمات ارائه می‌دهند که از این تعداد 67 نفر پزشک متخصص، 62 نفر پزشک عمومی و 6 نفر دندانپزشک هستند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قم خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال بالغ بر 303 هزار نفر در مراکز درمان تأمین اجتماعی ویزیت شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد رشد داشته است.

وی از انتخاب بیمارستان امام رضا در سال جاری به عنوان برترین بیمارستان استان قم از نظر وزارت بهداشت خبر داد و افزود: با توجه به نتایج ارزیابی‌ها و اعتباربخشی‌های ملی که انجام شده بیمارستان امام رضا(ع) با بالاترین نمره بهترین بیمارستان استان قم شناخته شد.

علیمحمدی ادامه داد: این بیمارستان در همه شاخص‌ها رشد فوق العاده‌ای داشته و در شاخص مدیریت و رهبری بالاترین نمره را کسب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از نظر شاخص‌های درمانی بهبود کیفیت خوبی در این چهار ماه وجود داشته به عنوان مثال آمار سزارین 22 درصد کاهش داشته که به عنوان شاخص مطلوب کیفی در درمان است. 

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قم با بیان اینکه در زمینه تجویز منطقی دارو نسبت به سال‌های گذشته روند رو به بهبود طی می‌شود گفت: شاخص‌ها در این بخش در حال منطقی شدن است هنوز با استانداردهای ملی فاصله وجود دارد ولی کمیته بررسی علمی نسخ در حال مدیریت موضوع است تا تجویزها منطقی شود.

 وی خاطرنشان کرد: کمیته بررسی علمی نسخ متشکل از متخصصان درمانی و دارویی با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و سازمان‌های بیمه‌گر مشغول هستند و میزان تجویز پزشکان در استان را به صورت مستمر پایش می‌کنند.

علیمحمدی یادآور شد: پس از پایش به پزشکان اطلاع‌رسانی می‌شود که در ماه گذشته فرآیند و سیر تجویز شما چه روندی داشته و این اطلاع‌رسانی سبب شده که به موضوع توجه و دقت بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام/ 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین