کد خبر: 127021883
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » دهمین سالگرد «روز میراث مسلمان» در آلبرتای کانادا برگزار شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: به مناسبت دهمین سالگرد جشن های «روز میراث مسلمان»، مسلمانان شهر کلگری کانادا از شهروندان غیرمسلمان برای یادگیری و شناخت دین، فرهنگ و میراث اسلامی و مبارزه با تعصب و نژادپرستی دعوت به عمل آوردند.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، به مناسبت  دهمین سالگرد جشن‌های «روز میراث مسلمان» در استان آلبرتا در کانادا، مسلمانان شهر کلگری در این ایالت شهروندان غیرمسلمان را برای آشنایی با دین، فرهنگ و میراث اسلامی دعوت کردند تا در کنار آن با سوءتفاهم‌ها و تعصبات ضداسلامی مبارزه کنند.

روز گذشته صدها تن از اعضای جامعه فرهنگی مسلمانان این شهر کانادایی در سالن  المپیک پلازا  جمع شدند و در مراسمی که شامل غذاهای متنوع اسلامی حلال، هنر اسلامی، نمایش و اجرا و همچنین باجه‌هایی برای آموزش تاریخ و دین اسلام بود شرکت کردند.

عمرانه محی‌ الدین، رئیس دایره اسلامی آمریکای شمالی (ایکنا) می‌گوید: روز میراث مسلمان، به هدف ایجاد و تقویت رابطه میان جوامع برگزار می‌گردد. مباحثه‌ها و گفتگوهای خوبی در این روز شکل گرفته و سوءبرداشت‌های زیادی از مردم در رابطه با دین اسلام برطرف شده است.

محی الدین گفت: سئوالات زیادی که در این روز از من پرسیده شدند درباره حقوق زنان در اسلام و پوشش و حجاب زنان مسلمان بودند. ما زنان مسلمان نیز با افتخار خودمان را کانادایی معرفی می‌کنیم و خوشحالیم از اینکه در این کشور زیبا زندگی می‌کنیم.

وی افزود: اسلام دین صلح است و صلح را تبلیغ و ترویج می‌کند. اسلام عملا دینی برای نزدیک کردن مردم به یکدیگر و زندگی در این دنیا در کنار دیگر شهروندان است.

شادی، شاکر یکی از داوطلبان مدرسه اسلامی آکادمی افق نیز گفت: نشست بسیار خوبی بود و اشتراکات ما را با مردم به نمایش می‌گذاشت.
شادی با بیان اینکه اسلام‌هراسی و افزایش نژادپرستی مشکلاتی ایجاد کرده گفت: با این حال ما جامعه اسلامی مصرانه سعی داریم سدها را بشکنیم و پل ارتباطی میان هم ایجاد کنیم.

وی افزود: وجود گروه‌هایی متعلق به حزب نازی یا صلیب‌های شکسته قطعا مایه تاسف است، این مسائل مربوط به جرایم نفرت محور می‌شود و من فکر می‌کنم باید اجازه دهیم قانونگذاران به این مسئله رسیدگی کنند.
انتهای پیام / 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین