کد خبر: 127023213
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » ضرورت بهسازی بافت فرسوده شهر قم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان قم بر ضرورت بهسازی بافت فرسوده شهر قم تاکید شد.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان قم ظهر امروز در تالار امام جواد(ع) ساختمان استانداری برگزار شد.

حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در ابتدای این جلسه با اشاره به بافت فرسوده شهر اظهار کرد: براساس آخرین مطالعات 32 درصد شهر قم نیازمند بحث‌های بازآفرینی است و 697 هزار نفر در این مناطق زندگی می‌کنند، 65 درصد مردم قم در محلات نیازمند بازآفرینی سکونت دارند.

وی ادامه داد: مساحت سکونتگاه‌های غیررسمی در شهر قم 36 هکتار است و باید بیشتر به این مناطق توجه شود.

رضا سیار فرماندار قم نیز در ادامه این جلسه با اشاره به وضعیت مناطق قدیمی شهر گفت: مناطق اصیل شهر قم در حال خالی شدن از ساکنین اصلی است و اتباع خارجی در حال جایگزین شدن با این ساکنین در مناطق اصیل هستند.

وی افزود: به آن اندازه ای که به مناطق جدید شهر قم توجه شده، به بافت فرسوده توجه نشده است و باید دنبال حفظ ساکنین اصیل بافت قدیمی شهر در این مناطق باشیم.

علیرضا خاکی مدیرعامل سازمان نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر شهرداری قم در بخش دیگری از جلسه بیان کرد: وجود حرم حضرت معصومه(س) در بافت فرسوده شهر قم موجب تداوم زندگی در این بافت شده است و باید طی سال‌های آینده با انجام طرح‌های بازآفرینی در این بافت جلوی ناهنجاری‌ها را در بافت فرسوده بگیریم.

وی ادامه داد: بخش زیادی از بودجه شهرداری قم صرف خدمت رسانی به زائرین می‌شود و باید بودجه ویژه ای برای بهسازی بافت فرسوده شهر قم اختصاص پیدا کند.

محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در بخش پایانی این جلسه خاطرنشان کرد: عمده پروژه‌ها در شهرهایی همچون قم نیاز به تملکات زیادی دارد و تملک منازل مردم کار سختی است. باید وزارت راه و شهرسازی توجه بیشتری را به اجرای پروژه‌های با تملکات زیاد در شهر قم داشته باشد.

انتهای پیام/ 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین