کد خبر: 127027949
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » سکونت گاه های مسکونی در اطراف حرم حضرت معصومه(س) حفظ شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: باید سکونت گاه های مسکونی در اطراف حرم حضرت معصومه(س) حفظ شود و تبدیل این سکونتگاه ها در اطراف این مکان مقدس به مکان های تجاری آسیب زا است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، هوشنگ عشایری ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت شهر قم اظهار کرد: این شهر دارای اهمیت زیادی است و رویکرد خوبی برای توجه به بازآفرینی بافت فرسوده در قم آغاز شده است.

وی ادامه داد: منابع و ظرفیت قابل اتکایی در شهر قم وجود دارد، باید از این ظرفیت بیشتر استفاده شود، به عنوان مثال منابع غیرمادی همچون ظرفیت زمین 48 هکتاری در منطقه پردیسان وجود دارد و باید از این منابع برای بهسازی بافت فرسوده شهر قم استفاده شود.

عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران افزود: آمادگی ارائه بخشی از زمین‌های منطقه پردیسان به شهرداری قم برای بهسازی بافت فرسوده شهر قم را داریم، همچنین این شهر ظرفیت بسیاری در زمینه حضور گردشگران داخلی و خارجی دارد و باید برای حفظ هویت شهری قم تلاش کنیم.

عشایری با اشاره به ضرورت حفظ سکونتگاه‌های مسکونی شهر قم اظهار کرد: باید این سکونت‌گاه‌ها در اطراف حرم حضرت معصومه(س) حفظ شود و تبدیل سکونتگاه‌های مسکونی در اطراف این مکان مقدس به مکان‌های تجاری آسیب زا است.

وی ادامه داد: باید ظرفیت گردشگری مذهبی شهر قم مورد توجه قرار بگیرد و نباید این شهر خالی از سکونتگاه‌های محلی شود. نگاه مدیران کشور به شهر قم نگاه فراستانی و ملی است، این شهر یک شهر مقدس است و شیعیان از کشورهای مختلف برای زیارت حرم حضرت معصومه(س) به شهر قم سفر می‌کنند.

عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در پایان خاطرنشان کرد: از تمام ظرفیت این شرکت برای بهسازی بافت فرسوده شهر قم استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین