کد خبر: 127136599
تاریخ انتشار: سه شنبه 07 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » 72درصد کلاس های مدارس قم از حداقل امکانات فناوری اطلاعات بی بهره هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه 28درصد کلاس ها دارای لپ تاپ هستند، گفت: لپ تاپ، دیتا پرژکتور و پرده نمایش حداقل امکانات یک کلاس برای فناوری اطلاعات است که متاسفانه 72درصد از کلاس های استان قم از این حداقل امکانات نیز بی بهره هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، حسین محمودی در قم با بیان اینکه معنای کامل و جامع آموزش تربیت است و از دیرباز مورد توجه همه طبقات و افراد بوده است، اظهار کرد: حوزه فناوری در فرآیند یاددهی و یادگیری از حوزه‌هایی است که نیازمند صحبت درباره آن، تحلیل وضع موجود و تصویر چشم‌اندازی برای آینده آن است زیرا این حوزه از پیچیدگی و گستردگی زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه یکی از ساحت‌های 6گانه آموزش و پرورش که در سند آموزش و پرورش هم آمده است، بحث فناوری در فرآیند یاددهی و یادگیری است، عنوان کرد: توجه به فضای فیزیکی و تجهیزات در عرصه فناوری از جمله شاخص های مصوب شورای عالی آموزش و پرورش است.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اهدافی که در فرآیند تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: بهره‌مندی هوشمندانه از فناوری‌های نوین در نظام تعلیم و تربیت و در راستای گسترش و تامین همه جانبه عدالت آموزشی و تربیتی از جمله اهدافی است که در سند آموزش و پرورش از آن یاد شده است.

 وی با اشاره به تغییر و تحولات فناوری و دنیای مجازی در کشور مطرح کرد: توجه به واقعیت‌هایی که از مجرای حوزه فناوری عبور می‌کند از اهداف آموزش و پرورش است و با توجه به محدودیت‌های زمانی، مکانی و ابزار یکی از راهکارهایی که می‌تواند در راستای کمک به رفع محدودیت‌ها مثمر ثمر باشد بحث فناوری است.

محمودی افزود: جایگاه و نقش تعلیم و تربیت فناوری‌های ارتباطی، نرخ دسترسی کارکنان و دانش آموزان به فناوری اطلاعات و ارتباطات و میزان استفاده معلمان از فناوری اطلاعات و ابزارها در فرآیند یاددهی و یادگیری از مواردی است که مورد توجه آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به کارگیری ابزارهای هوشمند چند رسانه‌ای یک محیط جذاب و عینی برای دانش آموزان فراهم می‌کند، تصریح کرد: فناوری اطلاعات در مدارس به سه مقوله زیرساخت‌های نرم افزاری، زیرساخت‌های سخت افزاری و شبکه و محتوای آموزشی تقسیم می‌شود.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم از برخوردار بودن 21درصد مدارس استان از کارگاه‌های رایانه‌ای یاد کرد و گفت: چهار درصد از کلاس‌ها نیز به برد هوشمند مجهز هستند که با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در استان قم به دلیل موقعیت جغرافیایی این استان که در مرکز کشور است، نیازمند توجه بیشتر به این مسئله هستیم.

وی در پایان با بیان اینکه 28درصد کلاس‌ها دارای لپ تاپ هستند، اظهار کرد: لپ تاپ، دیتا پرژکتور و پرده نمایش حداقل امکانات یک کلاس برای فناوری اطلاعات است که متاسفانه 72درصد از کلاس‌های استان قم از این حداقل امکانات نیز بی‌بهره هستند.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین