کد خبر: 127162995
تاریخ انتشار: سه شنبه 07 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » جمع آوری دو میلیون و 800 هزار جلد کتاب در کتابخانه های تخصصی قم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: دبیر سیاست گذاری مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم گفت: در مجموعه کتابخانه های تخصصی نزدیک به دو میلیون و 800 هزار جلد کتاب جمع آوری شده است که این آمار از آمار کتاب های کتابخانه ملی بیشتر است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، محمد محمدی شجاعی ظهر امروز در دیدار اعضای شورای سیاست‌گذاری مجموعه کتابخانه‌های تخصصی استان قم با آیت‌الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم که در سالن جلسات محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) انجام شد، با اشاره به دریافت تخفیف 320 میلیون تومانی برای خرید کتاب در استان قم توسط این شورا اظهار کرد: در قالب شورای سیاست‌گذاری 16 نفر از مدیران کتابخانه‌های تخصصی استان قم گردهم آمده‌اند.

وی از عضویت 22 نفر در مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم یاد کرد و افزود: در نخستین جلسه این مجمع که در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد 9 نفر به عنوان اعضای اصلی شورای سیاست‌گذاری این مجموعه انتخاب شدند تا پیگیر امور مرتبط باشند.

دبیر شورای سیاست‌گذاری مجموعه کتابخانه‌های تخصصی استان قم با بیان اینکه این شورا برای تعامل و ارتباط بیشتر میان کتابخانه‌های تخصصی استان برنامه‌ریزی جامعی را دنبال کرده است، تصریح کرد: امیدواریم با افزایش تعاملات بتوانیم از افزایش هزینه‌ها و موازی‌کاری‌ها جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حمایت علما و بزرگان دینی شهر مقدس قم از شورای سیاست‌گذاری کتابخانه‌های تخصصی در گسترش فعالیت‌های این شورا موثر بوده است، خاطرنشان کرد: مجموعه کتابخانه‌های تخصصی استان قم تا کنون با امضای تفاهم‌نامه‌های مختلف از جمله با کتابخانه ملی توانسته‌اند کار خود را در سطح ملی و فراملی دنبال گسترش دهند.

محمدی شجاعی ادامه داد: در مجموعه کتابخانه‌های تخصصی استان قم نزدیک به دو میلیون و 800 هزار جلد کتاب جمع‌آوری شده است که این آمار از آمار کتاب‌های کتابخانه ملی بیشتر است به همین علت محققان و پژوهشگران بسیاری به این کتابخانه‌های تخصصی مراجعه دارند.

وی از امضای تفاهم‌نامه با کتابخانه مجلس شورای اسلامی یاد کرد و افزود: اکنون هشت کتابخانه تخصصی جدید درخواست عضویت در مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم دارند که درخواست آنها در حال بررسی است.

دبیر شورای سیاست‌گذاری مجموعه کتابخانه‌های تخصصی استان قم به تدوین برنامه‌های کوتاه و بلند مدت برای این شورا اشاره کرد و گفت: کتابخانه آستان مقدس حضرت معصومه(س) ظرفیت‌های مطلوبی دارد که امیدواریم بتوانیم از کتاب‌ها و نیروی انسانی موجود در کتابخانه‌های تخصصی استان در راستای تقویت این کتابخانه استفاده کنیم.

انتهای پیام/ 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین