کد خبر: 127337797
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » هفت زن پیشرو در مکه+تصویر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: برای نخستین بار هفت کارمند زن به استخدام مرکز فوریت های شهر مکه عربستان سعودی در آمده و به عنوان اپراتور در یک اتاق و بخش مجزای زنانه در پشت سیستم پاسخ دهی به تماس های اضطراری شهروندان نشستند.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:

به گزارش قم نیوز، این برای نخستین بار است که از زنان در چنین مشاغلی در عربستان سعودی آن هم در شهر مذهبی مکه استفاده می‌شود.

این زنان دارای حجاب کامل ( با پوشیه) هستند و از آغاز مراسم حج تمتع امسال کار خود را در پاسخ دهی در سامانه فوریت‌های شهر مکه آغاز کرده‌اند. این کارمندان آموزش‌های کامل دیده و به زبان انگلیسی مسلط هستند.

کار آنها این است که به محض برقراری یک تماس تلفنی از محل دقیق فرد تماس گیرنده اطلاع یافته و خدمت اضطراری مورد نیاز او را در سریع‌ترین زمان ممکن برایش ارسال کنند.

زنان در عربستان سعودی دارای محدودیت‌های زیادی برای حضور در عرصه‌های اجتماعی هستند. در عربستان سعودی رانندگی زنان جرم محسوب شده و در بسیاری از خانواده‌ها محدودیت‌های عرفی و مذهبی زیادی برای حضور زنان در عرصه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی اعمال می‌شود.این محدودیت‌ها ترکیبی از قرائت مذهبی خاص سعودی‌ها از دین اسلام و نیز سنت‌های قبیله‌ای است که هنوز در بسیاری از کشورهای عربی به عنوان یک عرف بسیار قوی و حتی قوی‌تر از هر قانونی به حیات اجتماعی خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین