کد خبر: 127370533
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » ارائه خدمات فروش و ذبح دام در 9 غرفه در سطح شهر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری و محیط زیست شهردار قم گفت: به منظور ذبح بهداشتی و شرعی دام در روز عید سعید قربان اقدام به ایجاد ۹ مرکز عرضه خدمات در سطح شهر کرده و کشتارگاه صنعتی قم با آمادگی کامل برای خدمات رسانی به شهروندان در روز عید سعید قربان از ساعت 6 صبح الی 13 فعال است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، سید محسن میرهادی با بیان اینکه به منظور ذبح بهداشتي و شرعي دام در روز عيد سعيد قربان اقدام به ايجاد ۹ مركز عرضه خدمات در سطح شهر کردیم اظهار کرد: کشتارگاه صنعتی قم نیز با آمادگی کامل برای خدمات رسانی به شهروندان در روز عید سعید قربان از ساعت 6 صبح الی 13 فعال است.
وی با بیان اينكه سعي داشتيم اين كار با رعايت كامل موازين شرعي و بهداشتي صورت گيرد اظهار داشت: در اين محل‌ها ناظرين شرعي، نمايندگان دامپزشكي، و نيرو‌هاي كشتارگاه و اكيپ‌هاي ويژه خدمات شهري حضور خواهند داشت.
میرهادی با بيان اينكه از حدود یک ماه پيش بحث برگزاري دعاي عرفه و مراسمات عيد قربان را در دستور كار قرار داديم و ايجاد محل‌هاي ذبح دام هم در همين راستا بوده است خاطرنشان كرد: ايجاد و مناسب سازي فضا‌هاي محيطي در راستاي عرضه و ذبح دام شامل ايجاد غرفه‌، استقرار تانكر‌هاي شستشو، آب بهداشتي، و ايجاد محل‌هاي مبلمان شده براي استقرار مراجعين از ديگر اقدامات انجام شده در اين زمينه است.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم در خصوص نظارت بر سلامت دام‌ها نیز افزود: در تمامی جایگاه‌ها با حضور دامپزشک نظارت دقیق انجام می‌شود و برای جلوگیری از عرضه دام غیر بهداشتی در سطح شهر نیز هماهنگی لازم با نیروی انتظامی و اداره نظارت بر امور تخلفات شهری انجام و مقرر شد تا عوامل سد معبر از فروش غیر مجاز دام جلوگیری و این دام‌ها را جمع آوری کنند.
وی با تاکید بر اینکه بیشترین تأثیر در عرضه دام بهداشتی را خود شهروندان دارند گفت: شهروندان می‌توانند با خرید از مراکز بهداشتی و جایگاه‌های اعلام شده از ورود دام غیر بهداشتی به چرخه تغذیه شهر جلوگیری کنند
انتهای پیام / 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین