کد خبر: 127399571
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » شناسایی 10 پروژه شاخص با پیش بینی هزینه سه هزار و 250 میلیارد تومان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: تا کنون 10 پروژه شاخص را پیرامون حرم مطهر شناسایی کرده ایم که هزار و 250 میلیارد تومان برای شروع این پروژه ها نیاز داریم و تکمیل آنها نیازمند تامین اعتبار دو هزار میلیارد تومانی است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، علیرضا خاکی با اشاره به اینکه مطالعات مطلوبی با همکاری معاونت شهرسازی شهرداری قم در راستای لزوم رفع مشکلات ترافیکی و ساماندهی میدان مطهری انجام شده است، اظهار کرد: اکنون طرح مورد نظر آماده شده است و به دنبال دریافت مجوزهای لازم هستیم.

وی با تاکید بر اینکه اسناد میدان میوه و تره بار قدیم قم با مشارکت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در حال بروزرسانی است، اضافه کرد: تعاملات مطلوبی میان شهردار قم و تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) است که با وجود این تعاملات امیدواریم بتوانیم این پروژه را بعد از گذشت 20 سال بلاتکلیفی به نتیجه برسانیم.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: در پیرامون حرم مطهر مقیاس پروژه‌ها بسیار بزرگ است و تا کنون 10 پروژه شاخص را شناسایی کرده‌ایم که هزار و 250 میلیارد تومان برای شروع این پروژه‌ها نیاز داریم و تکمیل آنها نیازمند تامین اعتبار دو هزار میلیارد تومانی است.

وی یادآور شد: این حجم از پروژه از نظر مالی در توان شهر و استان قم نیست به همین علت با توجه به اهمیت این محدوده و مقیاس پروژه‌ها به دنبال استفاده از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ با تکیه بر بخش خصوصی هستیم.

خاکی با بیان اینکه دو پروژه به صورت خاص در سال جاری پیگیری می‌شود، گفت: شهرداری با هماهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) به دنبال ساماندهی میدان تره بار قدیم و استانداری نیز با همکاهنگی اداره‌کل راه و شهرسازی ساماندهی میدان آستان و مجموعه‌های تجاری این میدان را دنبال می‌کند.

وی از نقش هماهنگ کننده سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) در پروژه‌های مذکور یاد کرد و ادامه داد: تا کنون مذاکرات مطلوبی با بخش خصوصی داشته‌ایم تا بتوانیم با پیش‌بینی هزینه‌ای بالغ بر 400 میلیارد تومان در یک محدوده سه و نیم هکتاری با رویکرد مسکونی در راستای ساماندهی، مناسبت‌سازی و نوسازی وارد شود.

خاکی یادآور شد: در مجموعه پروژه‌های اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) کاربردهای مختلف از جمله تجاری، ورزشی، اقامتی اداری و حمل و نقل عمومی پیش‌بینی شده است.
انتهای پیام / 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین