کد خبر: 127404334
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » ایجاد اشتغال برای 100هزار نفر در جایگاه های سوخت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیرعامل مرکز مطالعات و برنامه ریزی جایگاه های سوخت کشور با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری در سال های اخیر مشکل بیکاری جوانان است، گفت: در دوسال اخیر توانستیم در جایگاه های سوخت کشور 100هزار شغل ایجاد کنیم و در راستای کاهش مشکل بیکاری جوانان قدمی برداریم.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، علی منشی ظهر امروز در دیدار با آیت الله علوی گرگانی با اشاره به طرح تیجاک، اظهار کرد: در این طرح که با هدف یکسان سازی جایگاه‌های سوخت کشور اجرا می‌شود از هر استانی یک نفر به عنوان هیات موسس انتخاب می‌شود که از استان قم آیت الله علوی گرگانی برای عضویت در هیات موسس انتخاب شدند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر مشکل بیکاری جوانان است، عنوان کرد: در دوسال اخیر توانستیم در جایگاه‌های سوخت کشور 100هزار شغل ایجاد کنیم و در راستای کاهش مشکل بیکاری جوانان قدمی برداریم.

مدیرعامل مرکز مطالعات و برنامه ریزی جایگاه‌های سوخت کشور افزود: در کل کشور هفت هزار جایگاه سوخت داریم که اگر در هر جایگاه سه الی چهار شغل مانند کارواش، تعویض روغن و سوپرمارکت ایجاد شود می‌توانیم برای 28 هزار خانوار دیگر نیز در کمتر از یک سال اشتغال‌زایی کنیم.

 وی با بیان اینکه ارزان‌ترین جایگاه کشور نزدیک به سه الی چهار میلیارد تومان تاسیسات دارد، مطرح کرد: جایگاه‌های سوخت کشور گردش مالی بالایی دارند و در این راستا پیشنهاد تشکیل بانک را به بانک ملی ارائه کردیم و در نظر داریم با تشکیل بانک، بیمه و صندوق بازنشستگی بازار کار مطلوبی در جایگاه‌های سوخت کشور به وجود بیاوریم.

منشی اضافه کرد: صندوق بازنشستگی کارکنان جایگاه‌های سوخت سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و امسال نیز پیشنهاد تشکیل بانک را دادیم و در نظر داریم این بانک را زیر نظر مرجعیت و براساس دستورات اسلامی اداره کنیم.

وی با اشاره به سختی مسیر اداری اجرای طرح تیجاک، خاطرنشان کرد: از مراجع عالیقدر تقاضا داریم تا در اجرای این طرح ما را همراهی کنند و مشورت های لازم را در راستای اجرای درست و اسلامی این طرح به ما ارائه دهند.

انتهای پیام/ 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین