کد خبر: 127446789
تاریخ انتشار: پنجشنبه 09 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » راهکاری برای تشخیص سرطان با سلفی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: آیا تا به حال،تصور کرده اید که بتوان فقط با گرفتن عکس سلفی ابتلا به سرطان پانکراس یا لوزالمعده، و حتی برخی بیماری های دیگر را تشخیص داد؟دانشمندان راهی یافته اند که چنین کاری را ممکن می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز؛محققان، اپلیکیشن یا برنامه‌ای را ابداع کرده‌اند که به افراد اجازه می‌دهد فقط با گرفتن عکس سلفی از ابتلا به سرطان لوزالمعده و حتی بعضی دیگر از بیماری‌ها مطلع شد.

 این دانشمندان گفته‌اند که یکی از اولین علائم ابتلا به سرطان لوزالمعده، همانند بعضی دیگر از بیماری‌ها، زری رنگ پوست و چشم‌هاست که به دلیل تولید بیلی‌روبین در خون صورت می‌گیرد.

نشانه‌های زردی را هنگام به حداقل رسیدن سطح بیلی‌روبین (قبل از این‌که با بشود با دید معمولی یا چشم غیر مسلح آن را مشاهده کرد)، می‌توان با برنامه‌ای برای غربالگری افراد در معرض خطر تشخیص داد. از این رو، محققان دانشگاه واشنگتن در امریکا، برنامه‌ای به نام BiliScreen را ابداع کرده‌اند که با استفاده از دوربین گوشی هوشمند، الگوریتم‌های بصری رایانه‌ای، و ابراز یادگیری ماشینی، افزایش سطح بیلی‌روبین را از روی قسمت سفید چشم یا sclera تشخیص می‌دهد.
این اپلیکیشن اطلاعات رنگی به دست آمده از اسکلرا و طول موج نوری را محاسبه و تحلیل می‌کند که از آن منعکس یا به آن جذب می‌شود. برای تشخیص بهتر، و کمک به کالیبراسیون رنگی، عینکی کاغذی با مربع‌های رنگی در اطراف آن نیز مورد نیاز است.انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین