کد خبر: 127499085
تاریخ انتشار: پنجشنبه 09 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » گلایه آیت الله نوری همدانی از بی توجهی مسوولان به حرمت اخذ دیرکرد در بانک ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: یکی از مسایلی که مایه رنجش ما است و بارها آن را به انحای مختلف به مسوولان گوشزد کرده ایم مساله حرام بودن اخذ دیرکرد در بانک ها است، ولی توجهی به آن نمی شود.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، آیت الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با  محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: ارتباط دولتمردان با حوزه‌های علمیه باید همواره برقرار باشد.

این مرجع تقلید بیان کرد: هرچه این ارتباط و تعامل بهتر و بیشتر باشد، برای پیشرفت کشور موثرتر خواهد بود، اما در این دیدارها باید عمل به رهنمودها نیز مدنظر قرار بگیرد.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: یکی از مسایلی که مایه رنجش ما است و بارها آن را به انحای مختلف به مسوولان گوشزد کرده‌ایم مساله حرام بودن اخذ دیرکرد در بانک‌ها است، ولی توجهی به آن نمی‌شود.

وی تصریح کرد: دین مبین اسلام بیان می‌کند که اگر کسی قرضی بدهد، نباید اضافه تر از آن پس بگیرد و این به هرشکلی حرام است؛ البته اگر شرط شود که قرض گیرنده در صورت دیرکرد مبلغی را به عنوان هبه به صاحب مال بدهد، اشکالی ندارد اما این فقط یکبار و مبلغ کاملاً مشخص است و باید این را بدانیم که اسلام مسیر را نبسته است و در رابطه با کسانی که در پرداخت تسهیلات دیرکرد دارند، مسأله رهن و ضامن معتبر مطرح است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: از دیگر مسایلی که به آن تذکر فراوان داده‌ایم مساله پرهیز از اختلاط زنان و مردان است؛ مثلاً گاهی مشاهده می‌کنیم که در صداوسیما جشن رمضان را با حضور زنان و مردان بعضاً بدحجاب برگزار می‌کنند و یا مثلاً تبلیغاتی عظیم را برای تبلیغ یک مسأله جزئی قرار داده و یا از بانوان به صورت گسترده در تبلیغات استفاده می‌کنند که این مسائل درست نیست.

وی بیان کرد: از مهم‌ترین مسائلی که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید داشته‌اند حل مشکلات اقتصادی و همچنین التزام به اقتصاد مقاومتی است؛ در همه کشورها وقتی کالایی تولید می‌شود و یا خدماتی عرضه می‌شود، قیمت‌ها کاملاً معین و مشخص است، اما در کشورمان آنچنان که باید و شاید نظارت بر قیمت کالاها وجود ندارد و قیمت‌ها نیز همواره افزایش یافته و در همه شهرها متفاوت است که دولت باید در این رابطه نظارت بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت توجه دولت به مردم گفت: مردم رأی داده‌اند که دولتی بر سر کار بیاید و قانون اساسی و دیگر قوانین را که همه مسائل آن مشخص است، اجرایی کند و این نیست هر کس هر کاری که بخواهد انجام دهد و هرچه در این مسیر و در تبعیت از رهبر معظم انقلاب گام بردارید موفق تر خواهید بود.

آیت الله نوری همدانی یادآور شد: بیت المال بسیار مهم و پرداخت یارانه باید برداشته شود، زیرا مردم باید از لحاظ اقتصادی به گونه ای قدرتمند شوند که به این یارانه نیازی نداشته باشند و باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود که دریافت پول در ازای کار خواهد بود.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین