کد خبر: 127505433
تاریخ انتشار: پنجشنبه 09 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » تمایل سرمایه گذاران برای تولید برق خورشیدی در قم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم گفت: سرمایه گذاران زیادی از داخل و خارج کشور علاقمند به سرمایه گذاری برای تولید برق از طریق انرژی خورشیدی در قم هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، سید محمد ارجمندزاده در قم با اشاره به میزان تولید برق از طریق انرژی خورشیدی در استان قم اظهار کرد: اکنون 313 کیلووات برق از طریق انرژی خورشیدی در استان تولید می‌شود که 228 کیلووات از این میزان توسط یک نیروگاه خورشیدی است.

وی ادامه داد: فاز آزمایشی یک نیروگاه برق خورشیدی در استان قم به مرحله بهره برداری رسیده است و این نیروگاه خورشیدی در صورت افتتاح تمام فازهایش ظرفیت تولید پنج مگاوات برق را خواهد داشت.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم افزود: امیدواریم اگر تمام برنامه‌ریزی‌ها در زمینه تولید برق از طریق انرژی خورشیدی در استان محقق شود، در آینده نزدیک حداقل بین 100 تا 200 مگاوات برق از این طریق در قم تولید شود.

ارجمند زاده با اشاره به نقش بخش خصوصی در تولید برق خورشیدی اظهار کرد: تمام سرمایه‌گذاری‌ها برای تولید برق از طریق سامانه‌های خانگی خورشیدی و نیروگاه‌های خورشیدی توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد و دولت در این میان تنها در بخش خرید برق ایفای نقش می کند.

وی با بیان اینکه عمر نیروگاه‌های خورشیدی حدود 20 سال است ادامه داد: زمان بازگشت سرمایه در مدل سرمایه گذاری تعریف شده برای تولید برق از طریق انرژی خورشیدی بین چهار تا پنج سال است، دولت هم این برق را به مدت 20 سال به قیمت تضمینی خریداری خواهد کرد.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم افزود: مدل خرید برق خورشیدی توسط دولت به صورت تضمینی و به مدت 20 سال موجب شده است که سرمایه گذاران زیادی از داخل و خارج کشور علاقمند به سرمایه گذاری برای تولید برق از طریق انرژی خورشیدی در کشور و استان قم باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قرار بود یک نیروگاه سیکل ترکیبی جدید در استان قم احداث شود، اما احداث این نیروگاه به دلیل مشکلات زیست محیطی لغو شد و قصد داریم که در همان نقطه تعیین شده برای نیروگاه سیکل ترکیبی، نیروگاه خورشیدی احداث کنیم.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین