کد خبر: 127534059
تاریخ انتشار: پنجشنبه 09 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » اعتبارات بودجه با کسری قابل توجهی روبه رو است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم گفت: اعتبارات بودجه امسال با کسری قابل توجهی روبه رو است، در حال حاضر 33 درصد اعتبارات عمرانی در قالب اوراق و 45 درصد اعتبارات هزینه ای ابلاغ شده است و پیش بینی می شود که در ادامه سال نیز شرایط مطلوب نباشد.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، سید حسن رضوی پیش از ظهر امروز در چهارمین نشست شورای اداری استان قم که به مناسبت هفته دولت در تالار معصومیه برگزار شد، با بیان اینکه هر سال دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، اظهار کرد: روز گذشته دستگاه‌های برتر در سطح ملی مورد تقدیر قرار گرفتند و امروز نیز در استان قم بر اساس ارزیابی‌های انجام شده از علمکرد سال گذشته، دستگاه‌های برتر که در شاخص‌های مورد نظر بیشترین رشد را داشته‌اند، تقدیر می‌شود.

وی اضافه کرد: در نیمه دوم سال 95 شاخص‌های عمومی و اختصاصی به دستگاه‌های مختلف استان ابلاغ شده است و در این راستا دو کلاس آموزشی در اسفندماه 95 و فروردین‌ماه سال جاری برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم با تاکید بر اینکه جمع‌بندی نمرات نهایی در شورای راهبری توسعه مدیریت استان انجام و پنج دستگاه برتر از نظر شاخص‌های عمومی و اختصاصی انتخاب شده‌اند، تصریح کرد: سه دستگاه برتر در شاخص‌های عمومی و چهار دستگاه برتر در شاخص‌های اختصاصی شناسایی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در مورد انتخاب کارمند نمونه به استان قم دستورالعملی ارائه نشده است، عنوان کرد: بر اساس هماهنگی‌های استانی تصمیم گرفتیم که هر دستگاه به ازای هر 100 نفر یک کارمند نمونه را معرفی کند و دستگاه‌های بزرگی که جمعیت آنها قابل توجه است در مجموع 10 کارمند را معرفی کنند و در نشست امروز به صورت نمادین از کارمندان هفت دستگاه تقدیر می‌شود.

رضوی خاطرنشان کرد: بر اساس جشنواره شهید رجایی، اداره‌کل امور مالیاتی با 975 امتیاز، شرکت آب و فاضلاب شهری با 973 امتیاز، اداره‌کل جهاد کشاورزی با 970 امتیاز، اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی با 965 امتیاز، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با 952 امتیاز به عنوان پنج دستگاه برتر استان در سال 95 انتخاب شده‌اند.

وی ادامه داد: اداره‌کل آموزش و پرورش، اداره‌کل ثبت احوال و دانشگاه علوم پزشکی قم سه دستگاه برتر استان هستند که در شاخص‌های عمومی بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داده‌اند و شرکت توزیع نیروی برق، شرکت آب و فاضلاب روستایی، اداره‌کل دامپزشکی و اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در بخش شاخص‌های اختصاصی بیشترین امتیازات را کسب کرده‌اند.

رضوی از اهتمام دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به انجام رسالت‌های خود یاد کرد و گفت: در سال گذشته سه دستگاه اداره‌کل ورزش و جوانان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت تعاون روستایی بالاترین رشد را داشته‌اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم اظهار کرد: اعتبارات بودجه امسال با کسری قابل توجهی روبه رو است، در حال حاضر 33 درصد اعتبارات عمرانی در قالب اوراق و 45 درصد اعتبارات هزینه‌ای ابلاغ شده است و پیش‌بینی می‌شود که در ادامه سال نیز شرایط مطلوب نباشد به همین علت مدیران و مسؤولان باید نسبت به صرفه‌جویی و توجه به اولویت‌ها نگاه ویژه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: همانند دو سال گذشته در سال جاری نیز با شرایط سختی روبه رو هستیم به همین علت مدیران دستگاه‌ها باید مراقبت‌های لازم را داشته باشند تا با مشکل خاصی روبرو نباشیم.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین