کد خبر: 127536107
تاریخ انتشار: پنجشنبه 09 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان در تبدیل علم به ثروت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: یکی از مسائل مهم توجه و اهتمام به شرکت های دانش بنیان است که این شرکت ها در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی و تبدیل علم به ثروت و تولید سرمایه می توانند قدم های گسترده ای بردارند.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، ابوالفضل ایرانی خواه در کارگاه آشنایی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های منطقه 6 با راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان، با اشاره به اهمیت توجه به موضوع پژوهش اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این زمینه تلاش جدی دارند و توانسته‌اند با طرح‌ها و تحقیقات فناوری خود در گسترش علوم و تحقیقات بکوشند.

وی بیان کرد: یکی از مسائل مهم توجه و اهتمام به شرکت‌های دانش بنیان است که این شرکت‌ها در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی و تبدیل علم به ثروت و تولید سرمایه می‌توانند قدم‌های بلندی بردارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: قدم‌های نوید بخشی در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان با محوریت اعضا هیئت علمی برداشته شده که امیدواریم با تداوم این روند به جایگاه مطلوب این هدف نائل آییم.

ایرانی‌خواه با اشاره به اهمیت تداوم پژوهش گفت: باید از پژوهشگران حمایت کرد و این امر موجب تداوم امر پژوهش و از سوی دیگر تبدیل علم به ثروت و تولید سرمایه خواهد شد.

وطن پور رئیس دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه گفت: یکی از اقدامات و برنامه‌های ما بازارسازی برای شرکت‌های دانش بنیان است که در این زمینه تلاش‌های گسترده‌ای انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی ما تا پایان سال جاری این است که هزار میلیارد تومان خریداری تولیدات شرکت‌های دانش بنیان شود که این امر در راستای بازارسازی موثر است.

شایان ذکر است بیش از 10 شرکت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی قم تشکیل شده که چهار شرکت ثبت و دو شرکت نیز به تولید محتوا رسیده‌اند.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین